آخرین اخبار
برای دریافت وام ازدواج نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و فرآیند آن همچون قبل از طریق سامانه مربوطه‌ که بانک مرکزی تعبیه کرده است، انجام می‌شود اما باتوجه به برخی سوالات و ابهامات متقاضیان این وام در طول فرآیند ثبت‌نام، پاسخ و توضیحات این ابهامات را ارائه شده است.
در روز‌های اخیر افزایش بی‌سابقه قیمت برنج داخلی و خارجی در بازار اصفهان اقشار آسیب‌پذیر جامعه را با دغدغه‌های بسیاری مواجه کرده است.
در حالی که دولت دوازدهم به بهانه حمایت از مصرف کنندگان به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و روش های منسوخ تنظیم بازاری مانند قیمت گذاری دستوری ادامه داد که قیمت محصولات پروتئینی سر به فلک کشیده است.
رئیس‌جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی گفت: می‌دانیم فرصت خدمت کوتاه و رنج‌ها و مشکلات مردم بسیار است.
در دو سال اخیر افزایش خارج از قاعده قیمت مسکن بخش اعظمی از جامعه را از امکان خرید خانه محروم ساخته است.
شترداری در خراسان جنوبی، دومین قطب پرورش شتر کشور همچنان به روش سنتی صورت می‌گیرد و ما در صنعت فرآوری تولیدات این حیوان سراسر سود از دنیا عقب مانده ایم.
تامین مواد اولیه، انرژی و خدمات داخلی از جمله معضلات قطعه سازان کشور محسوب می‌شود که دولت مسئول تامین بیشتر آن‌ها است.
با تولید بدون حساب و کتاب، یک سال با کاهش یا کمبود محصول کشاورزی و سال بعد با افزایش همان محصول مواجه می‌شویم واین مشکل هرسال بعد از برداشت گریبان یک محصول کشاورزی را می‌گیرد و زحمات کشاورزان وارد بازار بی تدبیری می‌شود.
در این گزارش به گوشه‌ای از فعالیت ۳۰ ساله هابل که اخیرا دچار مشکلاتی شده و همچنین تصاویری که ثبت کرده اشاره شده است.
سال هاست کشتی های کوچک و بزرگ در بنادر ایران مشغول تخلیه و بارگیری کالاهای خود هستند اما اینکه امکان پهلوگیری کشتی های غول پیکر در بنادرمان فراهم شود، آرزویی دست نیافتنی نیست.
بررسی های میدانی نشان می دهد که روغن برای مصرف خانوارها در کشور به میزان کافی تولید می شود اما به دلیل عدم نظارت در توزیع کمبود آن حس می شود.
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به ۶ تا ۷ هزار تومان رسیده است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروهای مسلح راهبرد قدرت افزایی دفاعی، تهاجمی و بازدارنده را دستور کار دائمی خود می‌دانند.
درحالی که بهترین راهکار مقابله با ویروس منحوس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در پیک چهارم اعلام شده؛ آمار ۷۱ درصدی نقص تردد در شهرهای قرمز نگرانی تازه‌ای در میان مسئولان ایجاد کرده است. به گفته مسئولان بهداشت و درمان از ابتدای هفته جاری شرایط تازه‌ای از موج چهارم همه‌گیری کرونا در کشور ایجاد می‌شود و روند افزایشی تعداد بیماران به دلیل جهش قدرت سرایت ویروس کرونای انگلیسی احتمالاً رکوردهای تازه‌ای از میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس منحوس در سال 1400 به ثبت‌می‌رساند.
متاسفانه کشورمان، کشوری خشک و نیمه‌خشک است و ۴۰ درصد جمعیت آن در نقاطی زندگی می‌کنند که ۲۰ درصد منابع آبی در آن مناطق است، بر این اساس، اکنون کشور وضعیت مناسبی از نظر دسترسی به آب نداشته و در عین حال نیاز به آب نیز بیشتر شده است به طور کلی گرچه در دو سال اخیر و بعد از سال‌ها خشکسالی پیاپی، وضعیت بارش‌های کشور کمی بهتر شده است، اما نمی‌توان مطمئن بود که این وضعیت دوام داشته باشد.
نگاه ژرف مقام معظم رهبری به موضوعات علم، فناوری و دانشگاه راهگشای مشکلات این روزهای دانش و فناوری است و اگر فعالان عرصه علم و دانش به آن توجه کنند شاهد رشد هرچه بیشتر این حوزه ها خواهیم بود.
خرید ویلا در سرخرود، یک گزینه ایده‌آل از میان صدها گزینه برای خرید ویلا در شمال است. دلایل زیادی وجود دارد که مشتریان خرید ویلا، شهر سرخرود را برای این کار انتخاب می کنند. چه چیزی بهتر از این که یک ویلای اختصاصی در نزدیکی ساحل داشته باشید و تعطیلات خود را در بهترین شرایط آب و هوایی سپری کنید?!
ملخ های صحرایی از جمله مشکلاتی است که تبدیل به کابوس کشاورزان جنوب کشور شده و کار به جایی رسیده است که طی سال های اخیر تبدیل به نگرانی برای مسئولین امر نیز شده است.
فرمانده کل سپاه خطاب به مرتجعان منطقه گفت: در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید چرا که آنها در هر سرزمینی رشد کنند جز آتش نخواهد بود .
۱۴۳ تالاب در سطح کشور وجود دارد که هر کدام از آن‌ها زیستگاه حیوانات و گیاهان خاص و گوناگون هستند.