آخرین اخبار
سعید طاووسی پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: اگر نسبت به مسجد یک نگاه جامعی وجود داشته باشد این مشکل حل می‌شود، درست است که در مسجد خوابیدن کراهت دارد اما می‌توان با راهکاری دیگر معضل را حل کرد.
یکی از مبارزان انقلاب می‌گوید: روزی مادرم به حمامی در محله دورافتاده مشهد می‌رود. پاسبانی به او و زن دیگری حمله می‌کند که چادرشان را بردارد. آنها فرار می‌کنند. پای مادرم به چارچوب در، گیر می‌کند و می‌افتد. اول بچه‌اش سقط می‌شود و بعد از چند روز به شهادت می‌رسد.
بازخوانی یک حادثه بزرگ تاریخی
در پی شدت گرفتن اعتصابات صنعت نفت ایران در آخرین ماه‌های حیات سیاسی پهلویِ پسر در سال 1357 صادرات 10 درصد نفت جهان از ایران متوقف شد و بازار جهانی نفت با خلاء حدود پنج میلیون و 500 هزار بشکه ای روزانه نفت خام روبرو شد و افزایش تولید دو میلیون بشکه ای عربستان و چند کشور حاشیه خلیج فارس هم نتوانست از شدت خرابیِ سونامی قیمت‌ها در بازار جهانی بکاهد.
یک کارشناس ارشد محیط زیست و پژوهشگر حیات وحش گفت: سالانه ۵۰ نفر در ایران توسط سگ‌ها کشته می‌شوند و در برخی موارد نیز توسط گرگاس که ناشی از جفت گیری سگ با گرگ است این اتفاق می‌افتد که از تبعات مستقیم افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب است.
به بهانه "شب چله" و عهد ایرانیان در مقابل درخت سَرو؛
بر اساس باور ایرانیان باستان، نبرد آسمانی میان دو جبهه اهریمنی و اهورایی اتفاق افتد و این نبرد تا پایان پاییز که با رگبارها و باران‌ها توام است، ادامه دارد؛ از این رو مردم باید در "شب چله" شب زنده‌داری کنند و بیدار باشند؛ چون ممکن است نَحسی این تاریکی و ظلمتِ اهریمن آنها را بگیرد و آنها را به خواب غفلت فرو ببرد!
«مرتضی سعادتی‌کیا» با اشاره به اینکه شرکت بازرگانی دولتی ایران مجری طرح کشت قراردادی گندم در هفت استان کشور است، افزود: کشت قراردادی گندم در استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، گلستان و هرمزگان توسط این شرکت در حال اجرا است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما در سطح راهبردی قصد تجاوز به کسی را نداریم، گفت: اما در سطح عملیاتی و تاکتیکی آمادگی پاسخ قاطع و تهاجم موردی سریع وسخت با دشمنان را داریم.
بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد که سیستم ایمنی نوزادان، عملکردی بسیار قوی در برابر کووید-۱۹ دارد.
آیت الله رییسی شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری لرستان افزود: یکی از داشته های مهم کشور مساله نیروی انسانی متراکم به ویژه نیروی جوان است، زیرساخت و زیربناها وجود دارد و لرستان هم استان با ظرفیت، امکانات و توانمندی بسیار است اما باید درست مدیریت و دنبال کرد.
پس از مدت‌ها هشدار کارشناسان درباره افزایش آمار طلاق در کشور، سرانجام چندی پیش مرکز آمار ایران اعلام کرد در ۱۰ سال گذشته، میزان ازدواج ۳۶ درصد کاهش و طلاق حدود ۲۸ درصد افزایش داشته است.
چند روزی است که رسانه­‌های جهان، بر سویه جدید کرونا متمرکزند و انتشار مداوم اخبار کرونا، نگرانی­‌های جدیدی برای افکار عمومی پدید آورده است. سویه جدید کرونا که «اومیکرون» (OMICRON) نامگذاری شده با یادآوری پیامدهای انتشار سویه­‌های قبلی از جمله «دلتا»، بار دیگر خوش­‌بینی­‌ها از پایان یا کنترل کووید-۱۹ را کمرنگ کرده است.
بحران آب دیگر کشوری و منطقه‌ای نیست، چرا که منابع آب شیرین جهان محدود است و با تغییرات تخریبی آب و هوا در جهان، معضل بی آبی حتی کشورهای پر آب را نیز تهدید می کند، اما مهم این است که بدانیم دیگران با این بحران چگونه روبه رو شده اند؟
کم‌آبی زندگی کشاورزان چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود داده است، طرح‌های انتقال آب از این استان بحران‌ها را تشدید کرده و هم‌چنان نیز پروژه‌های انتقال آب از استان اجرا می‌شود، در حالیکه بیش‌تر چشمه‌ها، چاه‌ها، قنات‌ها و رودخانه‌های فصلی این استان خشک شده‌اند و رودخانه‌هایی مانند زاینده‌رود نیز آبدهی کمی دارند، کشاورزان این استان از تبعیض‌ها گلایه‌مند، این در حالیست که حتی وعده‌ای برای حل مشکلشان از سوی مسئولان داده نمی‌شود.
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران در حالی خبر از ازدواج ۹۷۵۳ دختر ۱۰ تا ۱۴ ساله در بهار سال جاری می دهد که این تعداد در قیاس با آمارهای فصلی دو سال اخیر، بالاترین آمار فصلی ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله است و به نوعی می توان گفت رکورد آمار فصلی ازدواج دختران در این بازه سنی و طی دو سال اخیر، در بهار ۱۴۰۰ شکسته شد.
حداکثر اختلاف قیمت میوه از مزرعه تا بازار از نظر کارشناسان ۳۵ درصد است اما اکنون به دلایل مختلف این اختلاف قیمتی به ۲ برابر می‌رسد.
اخباری کوتاه از جریمه اپراتورهای تلفن همراه توسط سازمان تعزیرات منتشر شده است.مشترکان این دو اپراتور می‌خواهند بدانند که این بار اپراتورهای موبایل بابت تضییع چه حقی جریمه شده‌اند و آیا قرار است پولی به آنها بازگردانده شود؟
مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور رهبر انقلاب برگزار شد.
زارع گفت: متوسط قیمت گوشت قرمز شامل دام سبک و سنگین امسال معادل نرخ تورم افزایش یافته است.
ویژگی بارش‌های امسال آن است که تابستان امسال با رشد ۲۷.۸ درصدی بارش روبروشده است به طوری که از ابتدای فصل تابستان که به طور معمول انتظار کاهش بارندگی به دلیل افزایش دمای هوا می‌رود ۱۳.۶ میلی‌متر بارش اتفاق افتاده که نسبت به دوره بلندمدت که ۱۰.۶ میلی‌متر بوده از رشد ۲۷.۸ درصدی برخوردار شده است.
برای دریافت وام ازدواج نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و فرآیند آن همچون قبل از طریق سامانه مربوطه‌ که بانک مرکزی تعبیه کرده است، انجام می‌شود اما باتوجه به برخی سوالات و ابهامات متقاضیان این وام در طول فرآیند ثبت‌نام، پاسخ و توضیحات این ابهامات را ارائه شده است.
در روز‌های اخیر افزایش بی‌سابقه قیمت برنج داخلی و خارجی در بازار اصفهان اقشار آسیب‌پذیر جامعه را با دغدغه‌های بسیاری مواجه کرده است.
در حالی که دولت دوازدهم به بهانه حمایت از مصرف کنندگان به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و روش های منسوخ تنظیم بازاری مانند قیمت گذاری دستوری ادامه داد که قیمت محصولات پروتئینی سر به فلک کشیده است.
رئیس‌جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی گفت: می‌دانیم فرصت خدمت کوتاه و رنج‌ها و مشکلات مردم بسیار است.