آخرین اخبار
رودها از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در مناطق مختلف ایران هستند که متناسب با شرایط آب و هوایی، از غرب تا شرق و شمال تا جنوب به‌صورت پراکنده قرار دارند.
نگاه‌شان می‌کنم. تمام دخترانِ طورِ خراسان‌اند که برای عرض سلام به دختر موسی آمده‌اند. حرم را روی سرشان گذاشته‌اند و عطر گل‌های سرخ‌شان چون ردی از بهشت تا مزار سلطان طوس، پشت سرشان کشیده می‌شود.
امروز یکشنبه ۱۴ می برابر با ۲۴ اردیبهشت ماه روز جهانی پرندگان مهاجر است، شعار امسال " آب؛ حفظ حیات پرندگان" تعیین شده که نشان می‌دهد منابع آبی در حفاظت از تالاب‌ها به عنوان زیستگاه اصلی پرندگان مهاجر از اهمیت بسزایی برخوردار است.
ماجرا برای کمی آنورتر از نهصد سالِ پیش بود و من بیشتر از این را نمی‌دانستم! حتی فکرش را هم نمی‌کردم که یک روز از «خوزستان»، دیار خورشید و خرما، روزی پایم به «فرح‌زادِ» خنک و شیرین و دل‌چسب برسد، اما به قول مادر: «هیچ تقدیری اتفاقی نیست!»
یکی از روزهایی که موهایم را باز گذاشته بودم و خیلی جلب توجه می‌کرد، یک خانم چادری من و دوستم را به غرفه‌شان در ایستگاه مترو دعوت کرد. برای‌مان چای ریخت و گفت: «به نظرتان بهتر نیست یک مقدار از نظر ظاهری بهتر در جامعه حضور پیدا کنید که خودتان امنیت بیش‌تری داشته باشید؟». به نظرم این خیلی قشنگ بود. از ما سؤال کرد. امر نکرد. نگفت باید آن کار را می‌کردی یا چرا این کار را کردی؟
قرار است تمام مشترکان برق کشور در هر پلکان مصرفی، بتوانند از طرح‌های تشویقی وزارت نیرو در قبوض خود بهره‌مند شوند، فقط و فقط به شرط آنکه نسبت به میزان مصرف برق خود در زمان مشابه سال گذشته، کاهش مصرف داشته باشد.
مردها پشت کردند و حایل شدند و زن‌های کاروان، نصرت بانو را توی پتو پیچیدند. لب‌هایش خشک و رنگش پریده بود. پیشانی‌اش هم مدام عرق می‌کرد. پرسان پرسان یک دکتر را پیدا کردند. نصرت بانو درد داشت و دست از شکمش برنمی‌داشت اما کار از کار گذشته و پسرش مُرده بود! این را آقای دکتر بی‌رحمانه گفت و آب پاکی را روی دستشان ریخت.
عضو وابسته فرهنگستان علوم گفت: ایران در شاخص "از دست دادن تالاب‌ها" با نمره ۴۵.۴ در رتبه جهانی ۹۸ قرار گرفته و نسبت به ۱۰ سال گذشته نمره کشور ۱۴.۱ درصد افت داشته است.
۶ استان کشور به ترتیب "خراسان جنوبی"، "کرمان"، "سیستان و بلوچستان"، "خراسان رضوی"، " خوزستان" و "هرمزگان" ۸۵ درصد غبارخیزی کشور را دارند.
بیانیه‌ی تبیینی وزارت اطلاعات پیرامون حوادث مدارس کشور؛
وزارت اطلاعات درباره حوادث رخ داده در مدارس کشور، بیانیه‌ای تبیینی صادر کرد. وزارت اطلاعات درباره حوادث رخ داده در مدارس کشور، بیانیه‌ای تبیینی صادر کرد که در آن تاکید شده است: مواد سمی در هیچ‌یک از مدارس کشور پخش نشده است؛ اما عوامل غیرسمی که موجب ایجاد هراس شده‌اند، به‌طور سهوی یا تعمدی در برخی از محیط‌های گزارش شده استعمال شده است.
کنجد از قدیمی‌ترین دانه‌های روغنی است که به ملکه دانه‌های روغنی معروف است. کنجد در فرهنگ سرزمین‌های شرقی، مدیترانه‌ای و آفریقایی، ارزش بالایی دارد و هزاران سال است که برای خوش‌طعم کردن غذا، تهیه‌ی روغن و بهره بری از خواص کنجد برای بدن مانند تقویت و سلامت پوست از آن استفاده می‌شود.
معیشت مردم، تأمین کالای اساسی، تغذیه مناسب، سرانه مصرف و توان خرید، گزاره‌هایی است که به صورت مکرر در باره قیمت بالای گوشت قرمز مطرح شده است.
برای نگهداری گل و گیاه در خانه نیازی به داشتن فضای باز و بزرگ نیست؛ می‌توانید از انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم و بادوام که به آبیاری و نور کمی نیاز دارند استفاده کنید.
گوجه فرنگی بخش مهمی از رژیم غذایی کاهش وزن است، در این مطلب از طرز تهیه انواع غذاهای رژیمی با گوجه فرنگی را به شما آموزش می‌دهیم.
وزارت انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود ایران را دومین دارنده بزرگ ذخایر گازی و سومین دارنده بزرگ ذخایر نفتی در جهان معرفی کرد.
به گفته یک روانشناس تربیتی، بسیاری از کودکان به دلایل زیادی در ایجاد و حفظ اعتمادبه‌نفس مشکل‌دارند. یکی از دلایل رایج این مسئله، رفتارهای آسیب‌زننده والدین و معلمان با کودک است.
بعد از آنکه یونسکو اجلاس میراث جهانی را به تعویق انداخت؛ هنوز زمان مشخصی را برای اجلاس بعدی معین نکرده است. چهار پرونده ایران نیز مانند پرونده‌های کشورهای دیگر سرنوشتی نامعلوم دارند.
خرید تضمینی برنج می‌تواند راهکار حمایتی خوبی از سوی دولت و مجلس برای کاهش دغدغه‌های فکری، روحی و مالی کشاورزان و شالیکاران باشد.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیش‌بینی ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: سامانه ملی اعتبار یا کالابرگ الکترونیک به صورت صد درصد اختیاری است که اجرای این طرح به صورت آزمایشی در هرمزگان آغاز شده و اجباری به خرید کالا در این طرح نیست.
بیش از ۵۰ اثر تاریخی از دوره صفوی را چه کسی خراب کرده باشد خوب است؟! اصلا خوب که نیست و امروزه باور چنین اقدامی هم سخت است، ولی «ظل‌السلطان» قاجار چنین کاری کرد و ایرانی ها را از بخشی از یادگاران باشکوه دوران صفویه محروم کرد.
کودکی دوران حساس و همراه با کسب تجربه‌های بکر و تازه است. کودکان در سالهای نخستین زندگی خود سعی دارند دنیای ناشناخته و مبهم خود را بشناسند و برای شناخت آن دست به هر کاری می‌زنند. رفتارها و واکنش‌های سنین مختلف در کودکان با یکدیگر متفاوت است.
آقا معلم مشهور این روزهای فضای مجازی را بشناسید
دیدن تصاویر یک معلم جوان در کنار دانش‌آموزانش که از ته دل می‌خندند ما را به وجد می‌آورد. «پوریا ترابی» با دانش‌آموزان کوچکش رفیق است و این روزها در فضای مجازی کلیپ خنده‌هایشان حال خوب را منتشر می‌کند. با او که قبل از معلم شدن به حرفه عکاسی خبری مشغول بوده، درباره چالش‌ها و تجربه‌های هر دو شغلش به گفت‌وگو پرداختیم.
۱۲۲ سال پیش در چنین روزی، مظفرالدین‌شاه قاجار با دو اتومبیل که آنها را از کمپانی «رنو» خریداری کرده بود، از سفر فرنگ به ایران بازگشت تا ایرانیان را وارد یک دوره تاریخی جدید کند؛ حالا بزرگان و ثروتمندان به جای کالسکه یک وسیله نقلیه هیجان‌انگیز داشتند!
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دریافت غذاها و مواد مغذی که التهاب را کاهش می‌دهند در کنار دریافت مقادیر بالای آنتی اکسیدان های غذایی می‌تواند به کاهش اثرات مخرب ناشی از استنشاق ریز گردها کمک کند.