آخرین اخبار
عجیب ترین رازهای هستی در فضا
هیچ کسی نمی‌داند که کیهان تا چه اندازه بزرگ است ولی اجرام بزرگی در کیهان وجود دارند که تصوری از مقیاس دیوانه کننده کیهان را برایمان ایجاد می‌کنند.
همه چیز از یک روایت چند کلمه‌ای شروع شد که صهیونیست‌ها آن را در تمام رسانه‌های جهان منتشر کردند؛ اما آیا فلسطین واقعا یک سرزمین خالی بود؟
سید تشکر کرد. خوش‌حال بود. می‌دانست که می‌تواند تا آخرین اسیر اینجا بماند. با خنده دستش را به شانه لرزان فرمانده کشید: «شکنجه‌ام بده!» فرمانده لرزید و خودش را عقب کشید: «تو چه می‌گویی سید؟ حالت خوب است؟ رو به راهی برادر؟!» سید با یقین خندید و سر تکان داد.
وزارت راه و شهرسازی توانست بعد از به جریان انداختن ساخت راه‌آهن رشت- آستارا در مذاکره با روسیه، حالا در مذاکره با عراق پروژه بر زمین مانده راه آهن شلمچه- بصره را عملیاتی کند. اما تکمیل حلقه‌های مفقوده کریدوری ایران چگونه در ۲ سال اخیر سرعت گرفته است؟
کتاب‌ صوتی در ایران نخستین بار با ابداع دکتر جواد شکلات‌خور که نابینا بود در پاسخ به نیاز نابینایان ارائه شد؛ اتفاقی که به سرعت به دلیل جذابیت مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.
تحقق این میزان تولید شکر، حاصل تلاش کارگرانی است که در گرمای بی‌سابقه روز و رطوبت کلافه‌کننده شب، ذرّه به ذرّه رشد نیشکر را به نظاره نشسته‌اند چرا که به‌خوبی می‌دانند همه چیز از یک داشتِ خوب آغاز می‌شود.
غاده باورش نمی‌شد. حرف‌هایش را داشت از دهان چمران می‌شنید. چمران سرش را پایین انداخت تا به کنجکاوی غاده پایان بدهد: «هرچه نوشته‌اید خوانده‌ام و دورادور با روحتان پرواز کرده‌ام» و اشک‌هایش سرازیر شد.
رودها از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در مناطق مختلف ایران هستند که متناسب با شرایط آب و هوایی، از غرب تا شرق و شمال تا جنوب به‌صورت پراکنده قرار دارند.
نگاه‌شان می‌کنم. تمام دخترانِ طورِ خراسان‌اند که برای عرض سلام به دختر موسی آمده‌اند. حرم را روی سرشان گذاشته‌اند و عطر گل‌های سرخ‌شان چون ردی از بهشت تا مزار سلطان طوس، پشت سرشان کشیده می‌شود.
امروز یکشنبه ۱۴ می برابر با ۲۴ اردیبهشت ماه روز جهانی پرندگان مهاجر است، شعار امسال " آب؛ حفظ حیات پرندگان" تعیین شده که نشان می‌دهد منابع آبی در حفاظت از تالاب‌ها به عنوان زیستگاه اصلی پرندگان مهاجر از اهمیت بسزایی برخوردار است.
ماجرا برای کمی آنورتر از نهصد سالِ پیش بود و من بیشتر از این را نمی‌دانستم! حتی فکرش را هم نمی‌کردم که یک روز از «خوزستان»، دیار خورشید و خرما، روزی پایم به «فرح‌زادِ» خنک و شیرین و دل‌چسب برسد، اما به قول مادر: «هیچ تقدیری اتفاقی نیست!»
یکی از روزهایی که موهایم را باز گذاشته بودم و خیلی جلب توجه می‌کرد، یک خانم چادری من و دوستم را به غرفه‌شان در ایستگاه مترو دعوت کرد. برای‌مان چای ریخت و گفت: «به نظرتان بهتر نیست یک مقدار از نظر ظاهری بهتر در جامعه حضور پیدا کنید که خودتان امنیت بیش‌تری داشته باشید؟». به نظرم این خیلی قشنگ بود. از ما سؤال کرد. امر نکرد. نگفت باید آن کار را می‌کردی یا چرا این کار را کردی؟
قرار است تمام مشترکان برق کشور در هر پلکان مصرفی، بتوانند از طرح‌های تشویقی وزارت نیرو در قبوض خود بهره‌مند شوند، فقط و فقط به شرط آنکه نسبت به میزان مصرف برق خود در زمان مشابه سال گذشته، کاهش مصرف داشته باشد.
مردها پشت کردند و حایل شدند و زن‌های کاروان، نصرت بانو را توی پتو پیچیدند. لب‌هایش خشک و رنگش پریده بود. پیشانی‌اش هم مدام عرق می‌کرد. پرسان پرسان یک دکتر را پیدا کردند. نصرت بانو درد داشت و دست از شکمش برنمی‌داشت اما کار از کار گذشته و پسرش مُرده بود! این را آقای دکتر بی‌رحمانه گفت و آب پاکی را روی دستشان ریخت.
عضو وابسته فرهنگستان علوم گفت: ایران در شاخص "از دست دادن تالاب‌ها" با نمره ۴۵.۴ در رتبه جهانی ۹۸ قرار گرفته و نسبت به ۱۰ سال گذشته نمره کشور ۱۴.۱ درصد افت داشته است.
۶ استان کشور به ترتیب "خراسان جنوبی"، "کرمان"، "سیستان و بلوچستان"، "خراسان رضوی"، " خوزستان" و "هرمزگان" ۸۵ درصد غبارخیزی کشور را دارند.
بیانیه‌ی تبیینی وزارت اطلاعات پیرامون حوادث مدارس کشور؛
وزارت اطلاعات درباره حوادث رخ داده در مدارس کشور، بیانیه‌ای تبیینی صادر کرد. وزارت اطلاعات درباره حوادث رخ داده در مدارس کشور، بیانیه‌ای تبیینی صادر کرد که در آن تاکید شده است: مواد سمی در هیچ‌یک از مدارس کشور پخش نشده است؛ اما عوامل غیرسمی که موجب ایجاد هراس شده‌اند، به‌طور سهوی یا تعمدی در برخی از محیط‌های گزارش شده استعمال شده است.
کنجد از قدیمی‌ترین دانه‌های روغنی است که به ملکه دانه‌های روغنی معروف است. کنجد در فرهنگ سرزمین‌های شرقی، مدیترانه‌ای و آفریقایی، ارزش بالایی دارد و هزاران سال است که برای خوش‌طعم کردن غذا، تهیه‌ی روغن و بهره بری از خواص کنجد برای بدن مانند تقویت و سلامت پوست از آن استفاده می‌شود.
معیشت مردم، تأمین کالای اساسی، تغذیه مناسب، سرانه مصرف و توان خرید، گزاره‌هایی است که به صورت مکرر در باره قیمت بالای گوشت قرمز مطرح شده است.
برای نگهداری گل و گیاه در خانه نیازی به داشتن فضای باز و بزرگ نیست؛ می‌توانید از انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم و بادوام که به آبیاری و نور کمی نیاز دارند استفاده کنید.
گوجه فرنگی بخش مهمی از رژیم غذایی کاهش وزن است، در این مطلب از طرز تهیه انواع غذاهای رژیمی با گوجه فرنگی را به شما آموزش می‌دهیم.
وزارت انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود ایران را دومین دارنده بزرگ ذخایر گازی و سومین دارنده بزرگ ذخایر نفتی در جهان معرفی کرد.
به گفته یک روانشناس تربیتی، بسیاری از کودکان به دلایل زیادی در ایجاد و حفظ اعتمادبه‌نفس مشکل‌دارند. یکی از دلایل رایج این مسئله، رفتارهای آسیب‌زننده والدین و معلمان با کودک است.
بعد از آنکه یونسکو اجلاس میراث جهانی را به تعویق انداخت؛ هنوز زمان مشخصی را برای اجلاس بعدی معین نکرده است. چهار پرونده ایران نیز مانند پرونده‌های کشورهای دیگر سرنوشتی نامعلوم دارند.