آخرین اخبار
مخاطب زیاد تاکسی‌های اینترنتی باعث شده که قیمت گذاری‌ها نجومی شود و رانندگان هم از حق و حقوقی بهره‌مند نشوند.
میزان آب تجدیدپذیر کشور، سالیانه نزدیک به ۱۰۰ میلیارد مترمکعب است و بر اساس برآوردهای انجام شده در سال ۹۵، سرانه آب تجدیدپذیر کشور به ازای هر نفر در سال یک‌هزار و ۴۵۰ مترمکعب است.
پروژه‌ای آشوب از روز ۲۸ شهریور آغاز و کمتر از 2 ماه به تروریسم عریان بدل شد. جنایاتی نظیر زنده سوزی، بریدن گلو، شکنجه خیابانی، زجرکشی، هتک حرمت و ... امری نیست که شهروند عادی و حتی معترض به اوضاع معیشتی بتواند مرتکب آن شود.
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ترشحات تنفسی فرد بیمار و تماس با سطوح و اشیای آلوده به ویروس و سپس دست زدن به دهان، بینی و چشم ها را از راههای انتقال آنفلوآنزا به دیگران برشمرد و اظهار داشت: فضاهای سرپوشیده با تهویه نامناسب و ناکافی، شلوغی و تجمع افراد، تماس نزدیک فاصله کمتر از دو متر، دست دادن و روبوسی و حضور فرد بیمار بدون ماسک در بین جمعیت نیز باعث انتشار این بیماری می شود.
یکی از آرزوهای والدین داشتن کودک شاد و پرنشاط است. برای داشتن کودک شاد نیازمند احساس شاد بودن در خود و خانواده خود هستیم. اگرچه مشکلات مختلفی به صورت روزانه روان ما را می‌آزارد اما می‌توانیم با کسب مهارت‌های لازم مسیر زندگی را آسان‌تر طی کنیم.
جنگ به آرزوهای انسان‌های بی گناه و ایثارگرانی که در قامت رزمنده ناگزیرند به مبارزه بپردازند شلیک و دردهای جهان را بزرگ‌تر می‌کند اگرچه گاهی با شهادت رستگار می‌شوند و گاه نقص عضو و قطع نخاع همراه ابدی آنها می شود.
ایران مثل بسیاری از کشورهای دنیا دچار بی‌آبی و کم‌آبی شدید است و البته از دیگر سو با حجم عظیمی از انواع فاضلاب و پساب صنعتی و غیر صنعتی مواجه است که یکی از عوامل اصلی آلودگی طبیعت و محیط‌ زیست هم به شمار می‌روند؛ در حالی که همین پساب‌ها یک منبع مهم تامین آب در کشور به شمار رفته و می‌توان با جمع‌آوری و تصفیه، آنها را دوباره برای مصارفی چون آبیاری فضاهای سبز و جنگل‌ها، کشاورزی، باغداری و صنایع کوچک و بزرگ، به کار گرفت.
تالاب‌ها گرچه بعضا محیط‌های آبی کوچکی هستند اما وظایف بزرگی در محیط زیست دارند. تالاب‌ها خدمات گوناگونی به موجودات زنده ارائه می‌کنند و در عین حال با چالش‌های زیادی از جمله آلودگی و آسیب‌هایی مانند آتش‌سوزی روبه‌رو هستند. این روزها پیکر تالاب انزلی و هورالعظیم از تازیانه‌های آتش زخمی است.
هرکس که به زیارت می‌رفت، دستش را می‌بریدند، اما می‌رفتیم؛ به زندان می‌انداختند، اما می‌رفتیم؛ تا اینکه اعدام‌ها شروع شد، ما صدها سال بعد از واقعه‌ی عاشورا دوباره به قافله‌ی امام حسین (ع) برگشتیم و خون دادیم، آنقدر خون دادیم که صدام خون‌خوار، عاصی شد و دیگر نمی‌دانست با ما چه کند.
فضائل بی شمار حضرت فاطمه معصومه (س) و بندگی خالصانه وی به درگاه الهی، عشق روز افزون دلدادگان حرم اهل بیت (ع) را مشتعل ساخته و راه را برای زیارت همراه با معرفت آن بانوی مکرمه می‌گشاید.
آنفلوانزا پس از کمتر از سه سال از شیوع کرونا روی دیگری به مردم ایران نشان داد. پرقدرت و نفس‌گیر همه‌گیری را نصیب مردمی کرد که از ابتلا و مرگ ناشی از کرونا خسته شده‌ اما اکنون به نوعی آن را شکست داده‌اند که رنگ کرونا کمرنگ‌تر از آنفلوانزا شده است.
تالاب‌های لرستان از زیباترین مظاهر خلقت اکوسیستم طبیعی به شمار می روند که اهمیت زیستگاهی بسیاری برای پرندگان مهاجر دارند اما طی سال های اخیر دستخوش چالش ها و مشکلات متعددی شده اند.
از تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش تا حذف دروس عمومی از کنکور
قانون «ساماندهی صنعت خودرو»، شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌های تولید داخل را منوط به دریافت برگه اسقاط کرده است اما مساله اینجاست که اکنون این برگه در مراکز اسقاط موجود نیست و دولت با هدف کاهش آلودگی هوا در صدد رفع این مشکل و ایجاد راهی برای برون رفت از این نقص قانون است.
جنگ علاوه بر اینکه خانمان سوز است، عواقب دیگری همچون تخریب محیط زیست را هم به همراه دارد به عنوان مثال در جنگ ایران و عراق ۱۲ استان کشور آسیب دیدند و زمانی که عراق در سال ۱۳۶۲ سکوی نفتی نوروز در خلیج فارس را مورد هدف قرار داد روزانه معادل چند صد هزار بشکه نفت وارد خلیج فارس شد به طوری که وسعت زیادی از این خلیج تحت تاثیر مواد نفتی قرار گرفت و گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی از بین رفتند.
اصلاح قیمت‌ها و تعرفه‌گذاری پلکانی برای گاز آیا می‌تواند در ناترازی تولید و مصرف گاز مثمر ثمر واقع شود و بخشی از کمبود گازی کشور ما را جبران کند؟
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: طبق لایحه جدید دولت قرار نیست خودروی فرسوده از رده خارج شود بلکه قرار است یک صندوقی پر شود که هیچ تضمینی برهزینه‌کرد و درآمد و خرج آن نیست.
روند کاهش قیمت روغن خوراکی در حالی در بازار همچنان ادامه دارد که برخی افت قیمت‌های جهانی را دلیل آن عنوان می‌کنند اما حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و صفر شدن قاچاق روغن به خارج از کشور نیز در کاهش قیمت تاثیر گذار بوده است.
ایران به لحاظ اقلیمی ظرفیت بسیار بالایی برای کشت و تولید گردو دارد به طوریکه رتبه سوم و گاهی چهارم جهانی را پس از کشورهای چین و آمریکا و گاهی ترکیه در تولید این محصول به خود اختصاص داده است.
دستورالعمل های اجرایی تهیه لباس فرم برای دانش آموزان را الزامی نمی داند و این درحالی است که برخی مدارس به بهانه های مختلف از جمله رنگ و مدل هزینه های اضافی به خانواده ها تحمیل می کنند.
طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی مناطق نفتخیز جنوبی کشور که برنامه ریزی برای اجرای آن چند سالی است آغاز شده افزون بر افزایش تولید و درآمد ملی مزایای دیگری برای آبادانی شهرستان کوچک گچساران دارد.
اداره بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد در همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، میزان بستری زنان و مردان با اختلاف بسیار اندک برابر ولی ۵۵ درصد فوت‌شدگان این بیماری مرد و ۴۵ درصد زن بوده‌اند. ۵۷ درصد مرد و ۴۳ درصد زن بوده و سلامت مردان همواره کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
معاون اول رئیس جمهور گفت: با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها حداقل یارانه هر فرد دست خودش است، هرچند اتفاقاتی در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای افتاد اما به سرعت آرامش گرفته و با کاهش تورم این گرانی‌ها همچنان کمتر خواهد شد.
با نزدیک شدن زمان پیاده‌روی اربعین، چگونگی گرفتن ویزای عراق، تمدید اعتبار گذرنامه، هزینه سفر اربعین، ‌واکسیناسیون و نحوه خروج از کشور، پرتکرارترین پرسش‌هایی است که تا کنون مطرح شده است.
مطابق پیگیری ویژه رئیس جمهور و سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احکام جدید مستمری بازنشستگان سایر سطوح، مطابق ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی و مصوبه شورای عالی کار، در شهریور ماه صادر خواهد شد و حقوق شهریور این عزیزان بر مبنای احکام جدید پرداخت می‌شود. همچنین روش‌های تامین منابع، نحوه و زمان پرداخت مابه‌التفاوت ماه‌های قبل نیز در همکاری با کانون‌های بازنشستگان، متعاقباً اعلام می‌شود.