تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۳
کد خبر: ۲۹۶۳۸۹
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
هوای یک شهر خوزستان در وضعیت قرمز قرار گرفت
 

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک شهر خوزستان روز چهارشنبه در وضعیت قرمز و ناسالم قرار گرفت.

  براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در شهر بهبهان با شاخص ۱۵۶ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوا در پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۴۲، ماهشهر۱۰۹، شرکت نفت مسجدسلیمان۱۰۷ و هندیجان ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای آبادان، امیدیه، اندیمشک، ایستگاه‌های حفاری، نیوساید، پادادشهر، اداره کل محیط زیست، پست برق شماره سه در اهواز، ایذه، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش شوشتر، و هویزه به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری سالم و پاک گزارش نشده است.

 

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار