تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۱
کد خبر: ۲۹۶۳۴۷
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
۷۵۰۰ قطعه زمین به متقاضیان جوانی جمعیت در خوزستان واگذار می شود

 معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان ازواگذاری ۳۵۰۰قطعه زمین درقالب طرح جوانی جمعیت به متقاضیان خبرداد وگفت:درآینده نزدیک حدود چهارهزارقطعه زمین دیگربه متقاضیان استان اختصاص می یابد.

 میثم آذرسا ظهر امروز سه شنبه در گفت و گویی رسانه‌ای در خصوص پروژه‌های مسکن در خوزستان بیان کرد: ساخت حدود ۷۷ هزار واحد مسکن مهر در دستور کار استان خوزستان بود که تاکنون ۶۴ هزار واحد آن تکمیل شده و مابقی درگیر مسائل حقوقی هستند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار کرد: از تعداد واحدهای باقیمانده واحدهای مسکن مهر، تاکنون ۲ هزار واحد را تعیین تکلیف شده که تا هفته دولت، یک هزار واحد دیگر تکمیل می‌شود.

وی گفت: برای واحدهای مسکن مهر استان، ۶۰۰ فقره آسانسور از صندوق ملی مسکن درخواست شده که این موضوع تا هفته دولت عملیاتی می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بیان کرد: طی ۲ سال گذشته، ۲۵ طرح آماده‌سازی در جهت تکمیل سایت‌های مسکن مهر استان انجام شده که از پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصدی برخوردار هستند البته پیش‌بینی شده تا هفته دولت این میزان به ۸۰ درصد برسد.

آذرسا ادامه داد: در حال حاضر ۲۰ هزار واحد فعال در طرح نهضت ملی استان وجود دارد که به صورت متوسط حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: موضوع زیرساخت‌ها در طرح‌های اقدام ملی مسکن به طوری جدی دنبال می‌شود و امیدوارم تا یک ماه آینده با جذب یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از صندوق ملی مسکن، سایت‌های مسکن استان پویاتر شوند.

وی با بیان اینکه برای ساخت مسکن در استان حدود سه هزار هکتار زمین، هدف‌گذاری شده است، گفت: ۱۱۰ سایت مسکن به مساحت ۲۱۰ هکتار در حال آماده‌سازی است و ۷۳۰ هکتار دیگر نیز برای یک ماه آینده برنامه‌ریزی شده است.

 طی چهار سال باید ۲۸۰ هزار واحد مسکن ملی در استان خوزستان ساخته شود.

مرجع / مـهـر
:
:
:
آخرین اخبار