تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
کد خبر: ۲۹۶۲۹۷
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
جایگاه فعلی دفن پسماند بهبهان آلودگی‌های متعددی برای منطقه ایجاد کرده است

 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهبهان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم این شهر را دفن غیراصولی پسماند عنوان کرد و گفت: جایگاه فعلی دفن پسماند بهبهان آلودگی‌های متعددی را برای منطقه ایجاد کرده است.

 عالیه چنگیزی روز دوشنبه در بازدید مشترک به همراه شهردار بهبهان از سایت دفن پسماند این شهر اظهار کرد: در حال حاضر دفن زباله‌ها در جایگاه فعلی به‌ صورت غیر اصولی و نامناسب صورت می‌گیرد و آلودگی‌های متعددی برای منطقه اطراف ایجاد کرده است.

وی افزود: با توجه به پایش‌های صورت گرفته آتش‌سوزی‌های متعدد در سایت زباله، موجب آلودگی محیط زیست شده که لازمه آن پیگیری سریع موضوع و کنترل شرایط موجود است.

 

جایگاه جدید دفن زباله بهبهان به زودی شروع به کار می‌کند

شهردار بهبهان در این بازدید با اشاره به اقدامات انجام شده به ‌منظور انتقال جایگاه دفن زباله به مکان جدید، توضیح داد: جایگاه دفن زباله جدید مشخص شده است، چند سلول کاملا احداث و بخش دیگر آن نیز در حال تکمیل است.

مسعود دایی‌زاده بیان کرد: به زودی جایگاه جدید دفن زباله به صورت اصولی شروع به کار می‌کند و ساماندهی جایگاه دفن قدیمی نیز با توجه به پیگیری محیط زیست و حساسیت موضوع آغاز شده و ادامه خواهد یافت.

براساس این گزارش جمع آوری زباله و دفن اصولی آن در شهر بهبهان به یکی از مشکلات دیرینه تبدیل شده است و مردم طی سال‌های گذشته از این مساله ناراضی بودند علاوه بر این دفن زباله به شیوه سنتی و دپو کردن آن در چندین نقطه شهر سلامت مردم شهرستان را تهدید کرده و تصاویر بسیار ناخوشایندی را در نقاط مختلف شهر پدید آورده است.

سال گذشته دادستان عمومی و انقلاب بهبهان ضمن انتقاد از وضعیت دفن پسماندهای عفونی بیمارستانی در این شهرستان، خواستار رفع این مشکل و دفع اصولی این زباله‌ها در کوتاه‌ترین زمان شد.

سایت دفن زباله فعلی مربوط به حدود ۴۰ سال پیش است و دفن زباله در این مرکز به روش سنتی صورت می‌گیرد.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار