تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۴
کد خبر: ۲۹۶۲۷۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
رکورد مصرف برق در خوزستان باز هم شکسته شد

  مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان با بیان اینکه پیک مصرف برق در استان روز گذشته ۲ درصد نسبت به مدت پیک تابستان سال قبل افزایش یافت گفت: روز گذشته پیک مصرف به چهار هزارو ۸۷۸ مگاوات رسید که این رقم در مقایسه با پیک مصرف ۲۳ مرداد سال گذشته چهار هزارو ۴۸۶۴ مگاوات افزیش داشته است.

علی خدری با اشاره به افزایش شدید گرمای هوا و مصرف برق در استان اظهار کرد: مردم و مشترکین با صرفه جویی در مصرف به پایداری شبکه برق کمک کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر تداوم گرمای شدید در روزهای آینده افزود: ضروری است که همه مشترکین در مصرف برق صرفه جویی کنند تا از بروز خاموشی‌های احتمالی جلوگیری شود.

خدری با بیان اینکه با تمهیدات در نظر گرفته شده و اجرای ۱۸۰ برنامه عملیاتی، تاکنون شبکه برق استان پایدار است بیان کرد: با این حال بروز وقفه‌های کوتاه در ارائه خدمات، به دلیل حوادثی مانند برخورد خودرو با پایه‌های برق، آتش‌سوزی مزارع و آسیب‌دیدگی تجهیزات برق بوده که در سریع‌ترین زمان ممکن رفع شده است.

 

بیشتر بخوانید
رکورد مصرف برق در خوزستان شکسته شد
برق ۱۶۱ اداره پرمصرف خوزستان قطع شد
صدور اخطار به ۲۶۷ صنف تجاری با روشنایی نامتعارف در خوزستان

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه به پویش "با انرژی" اشاره کرد و گفت: در این پویش به مشترکانی که در مصرف برق صرفه جویی می‌کنند، جوایزی ارزنده تعلق می‌گیرد.

وی بابیان اینکه تاکنون پنج نفر از مشترکان برق در استان خوزستان جایزه یک میلیارد ریالی این پویش را برنده شده‌اند اظهار کرد: شهروندان و مشترکان با خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم کولرهای گازی بر روی دمای ۲۴ درجه و به کارگیری سایر اقدامات ساده در صرفه جویی برق کوشا باشند.

به گزارش ایرنا، یک تیر ماه رکورد مصرف برق در استان برای بار دوم شکسته شده است.

:
:
:
آخرین اخبار