تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹
کد خبر: ۲۹۶۲۵۰
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
مبلغ ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال به حساب هیات‌های ورزشی خوزستان واریز شد

  مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: مبلغ ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال در سه سال گذشته به حساب هیات‌های ورزشی استان واریز شد.

 حمید بنی‌تمیم روز یکشنبه در حاشیه تجلیل از ورزشکاران، مربیان و داوران خوزستانی اعزامی به المپیک و پارالمپیک پاریس در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به نگاه خاص دولت سیزدهم به موضوع ورزش، سال گذشته یکصد پروژه ورزشی در استان به بهره برداری رسید که اتفاق بسیار بزرگ و خوشایندی است.

وی به تدوین سند آمایش سرزمینی در ورزش استان اشاره کرد و افزود: این موضوع به توزیع عادلانه اعتبارات و زیرساخت‌ها ورزشی در شهرستان‌های استان کمک می‌کند همچنین زمینه ساز رشد و پیشرفت در رشته‌های مختلف ورزشی خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افتتاح مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز، استادیوم شهید مجدیان دزفول، سالن چند منظوره هویزه، زمین چمن مصنوعی بزرگ خرمشهر را بخشی از اقدامات این اداره کل در دولت سیزدهم برشمرد و گفت: همچنین طرح‌های ورزشی دیگری در حال تکمیل و آماده سازی است.

وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰، بودجه اختصاص یافته به هیات جانبازان و معلولان استان حدود هشت میلیارد ریال بود که این میزان در سال ۱۴۰۲ به ۴۰ میلیارد ریال افزایش یافت. همچنین مبلغ واریز شده به هیات کشتی استان در سال ۱۴۰۰، چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود که این رقم در سال گذشته به ۲۳ میلیارد ریال افزایش یافته است.

بنی‌تمیم با بیان اینکه سال گذشته ۱۴۰ دستگاه خنک‌کننده بین هیات‌های ورزشی توزیع شد گفت: همچنین هفته قبل، ۲۴۰ دستگاه خنک کننده بین هیات‌های ورزشی توزیع شد. ساختمان چهار خوابگاه ورزشی در استان تکمیل و تجهیزات آن خریداری شده است که در هفته دولت افتتاح می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه ۱۷.۵ درصد از ورزشکاران کاروان اعزامی ایران به المپیک پاریس را ورزشکاران خوزستانی‌ تشکیل می‌دهند بیان کرد: حضور پنج ورزشکار (کشتی گیر)، یک‌ داور و یک مربی از خوزستان در بازی های المپیک، اتفاقی بی‌سابقه بوده که جا دارد از تلاش‌های آقای جمالپور رییس هیات کشتی استان تشکر کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در گذشته اکثر کشتی گیران ملی پوش استان از شهرستان‌های اندیمشک و ایذه بود اما اکنون کشتی‌گیران خوزستانی اعزامی به المپیک از پنج شهرستان هستند که در نوع خود جالب توجه است.

وی بیان کرد: استان خوزستان بیشترین آمار شرکت کننده در پارالمپیک پاریس را داشته که باید از تلاش های آقای حردانی رییس هیات استان قدردانی کرد. در حال حاضر ۱۰.۴۵ درصد از کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک را خوزستانی‌ها تشکیل می‌دهند.

بر اساس این گزارش بیش از ۲۵۰ هزار خوزستانی در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می کنند.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار