تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۲۹۶۱۷۹
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز عنوان کرد
پایش وضعیت زیست‌محیطی مدارس اهواز در طرح «خوزستان پاکیزه»  

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز از اجرای طرح پایش و بررسی وضعیت زیست محیطی مدارس شهرستان اهواز با منظور تحقق اهداف طرح خوزستان پاکیزه خبر داد. 

صغری رستمی با اشاره به نشست هم‌اندیشی با نمایندگان آموزش و پرورش اهواز، اظهار کرد: پیرو این نشست، چالش‌های زیست محیطی شناسایی و با توجه به اهمیت برنامه‌ریزی جدی به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و همچنین پیشبرد اهداف کلان سازمان حفاظت محیط زیست، بررسی وضعیت محیط پیرامونی مدارس در قالب طرح «خوزستان پاکیزه» در دستور کار قرار گرفته است. 

 وی افزود: متاسفانه امروز شاهد هستیم وضعیت مدیریت پسماند به مهمترین چالش زیست محیطی در شهر اهواز تبدیل شده است. با توجه به اهمیت و ضرورت این موضوع، با هماهنگی‌های بین محیط زیست اهواز و اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ اهواز، بازدید مشترکی از وضعیت مدیریت پسماند پیرامون مدارس این ناحیه در کوی رمضان، کوی علی آباد و منبع آب آغاز شده است.

وی بیان کرد: تخلیه‌های غیر مجاز پسماند و نخاله‌های ساختمانی در اراضی پیرامون مدارس، فروش غیرمجاز دام در مجاورت مدارس و رعایت نکردن زمان انتقال پسماند در مخازن شهر (ساعت ۱۱شب) توسط شهروندان از مهمترین چالش‌های زیست محیطی محیط پیرامونی مدارس مورد بازدید است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت پاکسازی فضای پیرامونی مدارس، هماهنگی لازم با شهرداری‌های مناطق ۳ و ۷ انجام شده و در حال پیگیری است. 

:
:
:
آخرین اخبار