تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳
کد خبر: ۲۹۴۷۴۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
۶۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن محرومان در خوزستان تامین شد
۶۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن محرومان در خوزستان تامین شد

 معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: ۶۰ هکتار زمین برای ساخت یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در طرح اقدام ملی مسکن خوزستان تامین شد.

مرتضی میثاقی  بیان کرد: اختصاص زمین رایگان با هدف کمک به اقشار کم درآمد برای ساخت مسکن و همچنین کاهش قیمت مسکن‌، اولویت دولت سیزدهم است.

وی تصریح کرد: این واحدها برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام و بهزیستی پیش بینی شده و توسط بنیاد مسکن ساخته می شود.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در ادامه به تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در استان اشاره کرد و گفت: سه هزار و ۲۲۰ هکتار زمین برای اجرای این ۲ طرح در خوزستان تامین شده است که گام بزرگی برای خانه دار شدن جوانان است.

وی ادامه داد: حدود سه هزار هکتار زمین دیگر نیز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان مشخص شده که در حال انجام اقداماتی همچون شهرسازی و امکان سنجی از نظر توپوگرافی هستیم. همچنین تغییر کاربری این زمین ها در حال بررسی است‌.

  •  

میثاقی گفت: برای تحقق هدف دولت در رابطه با تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن و خانه‌دار شدن جوانان با کمترین قیمت، تلاش خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین مسکن، طرح «اقدام ملی تامین مسکن» را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی و به مرحله اجرا گذاشته است.

متقاضیان این طرح و افراد تحت تکفل آنان باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از ابتدای سال ۱۳۸۴ به بعد بوده و از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و استعلام فرم ‹‹ج›› آنها سبز باشد.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار