تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۵
کد خبر: ۲۹۳۳۳۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
روستای مله گوراب باغملک تشنه است/ قطعی آب به چهار روز رسید
روستای مله گوراب باغملک تشنه است/ قطعی آب به چهار روز رسید

اهالی روستای مله گوراب شهرستان باغملک در حالی از قطعی آب طی چهار روز گذشته خبر دادند که اداره آبفای باغملک شکستگی لوله آب شرب روستا را عامل قطعی آب دانسته و تاکید کردند که این انشعاب در حال تعمیر است و بزودی مشکل برطرف می‌شود.

 اهالی روستا مله گوراب، شهرستان باغملک  درخصوص مشکل بی آبی این روستا، گفتند در چهار روز گذشته حتی شرایط استفاده و دسترسی به یک قطره آب هم نداشته‌اند و آب این منطقه به طور کامل قطع بوده است.

آنها گفتند که پیش از قطعی چهار روزه آب، آبرسانی به صورت چند ساعت در روز انجام می‌گرفته و در برخی از ساعات روز شاهد کاهش افت فشار یا بی‌آبی مطلق بوده‌اند.

اغلب مردم این منطقه کشاورز هستند و در این روزهای بی‌آبی، شرایط سخت و غیرقابل تحملی را می‌گذرانند.

این روزها مردم از برخی چشمه‌های ذخیره آب استفاده می‌کنند که آن هم بی‌کیفیت و کثیف است.

قرار بوده با تانکر آبرسانی صورت بگیرد که تا امروز انجام نشده و یکی از اهالی روستا به  مردم آبرسانی می‌کند.

این روستا دارای 100 خانوار است و حدود 450 نفر جمعیت ساکن دارد. 

این صبحت اهالی در حالی است که آبفا این ادعاها را رد می‌کند.

سرپرست اداره آبفای باغملک دراین باره به خبرنگار تسنیم گفت: روز گذشته در تماسی از طرف شورای مله خبر شکستگی لوله آب شرب این روستا به اداره آبفا باغملک ارسال شد که این شکستگی از دو مسیر چاهک حفاری شده و از سمت ایستگاه پمپاژ ابوالعباس بود. در همین راستا با همکاری دهیاری حفاری به منظور تعمیرات لازم شروع شد و در سریع‌ترین زمان کمربند استیل خریداری و روی خط چاهک حفاری نصب شد و شکستگی مسیر دوم نیز در حال حفاری تعمیر است که  تا بزودی این مشکل برطرف می‌شود.

نبی اله موسوی زاده افزود: تانکر سیار برای آبرسانی به روستا فرستاده شده و منازلی که به لحاظ ارتفاعی در بالادست روستا قرار دارند آبرسانی می‌شوند.

سرپرست اداره آبفا باغملک توضیح داد: تعدادی از منازل روستای ابوالعباس بالاتر از مخزن تامین فشار روستا ساخته شده و با مجوز از سال‌های قبل اقدام به نصب انشعاب روی خط انتقال روستای مله کرده‌اند که باعث بی‌نظمی و افت فشار در نقاط دارای ارتفاع روستای مله شد.

مرجع / تسنیم
:
:
:
آخرین اخبار