تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲
کد خبر: ۲۹۳۲۸۹
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
خوزستان همراه با ‌بارش‌های پراکنده و گرد و خاک
خوزستان همراه با ‌بارش‌های پراکنده و گرد و خاک

ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وقوع بارش‌های پراکنده و گرد و خاک در استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: بر اساس تصاویر رادار و ماهواره، شاهد فعالیت سامانه بارشی در استان خوزستان به صورت پراکنده و خفیف هستیم. بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی انتظار می‌رود امروز (۲۳ اردیبهشت‌ماه) این سامانه بارشی در اغلب نقاط استان به صورت پراکنده و نقطه‌ای سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد متوسط تا نسبتا شدید به همراه تندبادهای لحظه‌ای شود. بیشترین مقدار بارش در مناطق مرتفع شرقی و شمال شرقی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: با توجه به میزان شدت وزش باد، امروز در بخش‌های جنوبی، جنوب غربی، غربی و تا حدودی مرکزی، احتمال خیزش گرد و خاک‌های محلی و همرفتی نیز وجود دارد. فردا در بخش‌های شرقی و شمالی بارش‌ها به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

سبزه‌زاری ادامه داد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در اغلب نقاط استان خوزستان به ویژه بخش‌های شمال شرقی، شرقی، جنوب شرقی و جنوبی بارش‌های پراکنده مورد انتظار است. جمعه هم بارش‌های خفیفی در بخش‌های شمالی و شمال شرقی دور از انتظار نیست. شمال خلیج فارس نیز تا فردا مواج و متلاطم و امروز در برخی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۴۳ و ایذه با ۱۶.۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان گزا

مرجع / ایسنا
:
:
:
آخرین اخبار