تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۲۹۳۲۲۷
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان؛
پست برق ۴۰۰ کیلوولت ایثار امیدیه وارد مدار شد
پست برق ۴۰۰ کیلوولت ایثار امیدیه وارد مدار شد

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پست ۴۰۰ کیلوولت ایثار با ظرفیت ۶۳۰ مگاولت آمپر و ارزش سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال در شهرستان امیدیه احداث و وارد مدار شد.

علی اسدی امروز، ۲۳ اردیبهشت ماه اظهار کرد: عملیات احداث پست دائم ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت ایثار شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی به ظرفیت ۶۳۰ مگاولت آمپر که از پروژه‌های حیاتی ابلاغی وزارت نیرو جهت گذر از پیک سال ۱۴۰۳ بوده است با سرمایه‌گذاری و تعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به پایان رسید و برق‌دار شد.

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه بیش از  ۱۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است، افزود: افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه، تامین برق مورد نیاز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، افزایش قدرت مانور شرکت توزیع نیروی برق و برق منطقه‌ای و ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به مشترکین و متقاضیان خانگی و عمومی از اهداف بهره‌برداری از این پروژه بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: برای امکان استفاده از ظرفیت پست ۴۰۰ کیلوولت ایثار نیز ورود و خروج خط ۴۰۰ کیلوولت امیدیه ۲ ‏ـ چغادک در پست ایثار با ارزش سرمایه‌گذاری ۱۲۱۴ میلیارد ریال احداث شده است.

به گزارش ایسنا، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

مرجع / ایسنا
:
:
:
آخرین اخبار