تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۵
کد خبر: ۲۹۱۷۰۸
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
هشدار وقوع سیل سازمان هواشناسی در پنج استان جنوبی

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی نسبت به خطر وقوع سیلاب در پی بارش شدید باران هشدارداد.

وی همچنین از مردم خواست که تا حد امکان طی دو روز آینده به جنوب کشور سفر نکنند.

صادق ضیاییان گفت: نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد که یک مرکز کم‌ارتفاع در جنوب غرب کشور در تراز میانی جو شکل می‌گیرد که حرکت شرق‌سوی خود را به سمت جنوب و جنوب شرق کشور ادامه می‌دهد و در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه۲۷ و ۲۸ فروردین این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: تزریق رطوبت خوبی را در شمال اقیانوس هند و دریای عمان روی همین مناطق مشاهده می‌کنیم بنابراین بارش‌های خیلی خوبی انتظار می‌رود، بارش‌های سنگینی سه‌شنبه در جنوب بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان و چهارشنبه در سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود که جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها را در پی دارد همچنین احتمال وقوع سیلاب بسیار قوی است و احتمال سرریز شدن سد‌ها وجود دارد و آبگرفتگی گسترده معابر دور از انتظار نیست.

ویدئویی از جاری شدن سیل درکیش ، بر اثر بارش لحظه‌ای شدید باران.

همچنین می‌توانید لحظه اضطراب آوری که ماشین پژو 206 در کوشکنار پارسیان آب با خود برد را ببینید.

توصیه رئیس سازمان هواشناسی

ضیاییان توصیه کرد: مردم تا حد امکان طی این دو روز به به پنج استان جنوبی سفر نکنند علاوه بر آن در حاشیه و بستر رودخانه‌ها فاصله بگیرند. از مسیل‌هایی که سیلاب جاری شده عبور نکنند چراکه خطر جانی در پی دارد. عشایر و دامداران نیز دام‌ها را از رودخانه‌های فصلی دور کنند.

:
:
:
آخرین اخبار