تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
کد خبر: ۲۳۳۲۷۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

گل‌هایی جاودانه داشته باشید

گل‌ها هدایای زیبایی هستند. احساس و محبتی که با هدیه‌ دادن گل می‌توانید به عزیزانتان منتقل کنید، با هیچ هدیه‌ی دیگری قابل انجام نیست. همه گل‌ها دوست دارند اما مانع اصلی بر سر خرید یا هدیه دادن آنها، عمر کوتاهشان است. در شرایطی که بعضی، گل‌های مصنوعی را جایگزین آنها می‌کنند؛ اما بسیاری از افراد گل‌های مصنوعی را نمی‌پسندند زیرا لطافت و حس زندگی گل‌های طبیعی را ندارند. برای این دسته از افراد گزینه‌ای وجود دارد که به کمک آن هم می‌توانند از زیبایی گل‌های طبیعی لذت ببرند و هم مطمئن باشند که هدیه‌ی آنها برای مدتی طولانی ماندگار است: گل‌های جاودان. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد این گل‌ها روش تهیه و نکات مهم در مورد نگهداری آنها با شما خوانندگان عزیز صحبت می‌کنیم.


گل جاودان چیست؟

گل‌های جاودان، گل‌های طبیعی هستند که تحت فرایندهایی، رطوبت داخلشان از آنها خارج می‌شود بدون آنکه خشک یا پژمرده شوند. در این فرایند، گل‌ها در سیلکاژل که یک ماده‌ی شیمیایی و جاذب‌الرطوبه است قرار می‌گیرد که تمام رطوبت گل را به آرامی به خود می‌کشد. در طی عملِ خشک کردن حتی می‌توان رنگ گل را نیز بسته به سلیقه‌ی مشتری تغییر داد.

مزیت ساخت این گل‌ها این است که آنها لطافت و ظاهر یک گل طبیعی را دارند اما مانند گل‌های مصنوعی برای مدت طولانی قابل نگهداری هستند. گل‌های جاودان را هم می‌توانید در قالب یک باکس گل و هم به صورت گل تک شاخه تهیه کنید. هر کدام زیبایی خود را دارند. به ویژه در مورد رز جاودان قرمز که یک گل عاشقانه و بسیار رومانتیک و هدیه‌ای بسیار مناسب برای عزیزان و کسانی ست که دوستشان داریم.

انواع گل جاودان

چه گل‌هایی را می‌توان به گل جاودان تبدیل کرد؟ روش جاودان کردن برای همه‌ی گل‌ها قابل انجام است زیرا نژاد گل بر فرایند آن تاثیرگذار نیست. موضوع مهم این است که از این روش برای گیاهان گلدار استفاده می‌شود نه گیاهانی بدون گل. در بین انواع گلی که این فرایند روی آنها انجام می‌شود، رز قرمز جاودان طرفداران بیشتری دارد.