اقتصادی - خبر
معاون صنایع‌دستی میراث‌فرهنگی خوزستان اعلام کرد؛

نیشکر، رونق‌بخش صنایع‌دستی خوزستان

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، بر نقش حمایتی صنایع و بخش خصوصی از هنرمندان صنایع‌دستی استان تأکید کرد و گفت: این حمایت‌ها می‌تواند افق روشنی را پیش روی صنعتگران این عرصه نمایان سازد.
کارگران نیشکر از اورهال کارخانه‌های شکر در گرمای خوزستان می‌گویند؛

اورهال کارخانه، گامی برای پایداری و افزایش تولید شکر

در گرمای طاقت‌فرسای خوزستان، جایی که رطوبت هوا نفس را در سینه حبس می‌کند، نغمه‌ای دیگر از تلاش و همت به گوش می‌رسد. در اینجا، کارگران و تکنسین‌های صنعت نیشکر، خستگی را به زانو درآورده و با عزمی راسخ، مشغول اورهال (تعمیرات اساسی) کارخانه‌های شکر هستند.

تصاویر/ فرآیند ممیزی استانداردهای جهانی در پتروشیمی مارون

پتروشیمی مارون جهت افزایش کیفیت محصولات، فرآیندها و خدمات خود اقدام به استقرار استانداردهای سازمان جهانی استاندارد(ISO) نموده تا فعالیت های خود را منطبق بر اصول این استانداردها پیش ببرد. در همین راستا جهت انطباق هرچه بیشتر، هر ساله اقدام به ممیزی توسط ممیزان داخلی آموزش دیده می نماید و جهت افزایش صحت آن ممیزی خارجی را توسط ممیزان شایسته انجام میدهد و این رویداد طی چهار روز گذشته صورت پذیرفت./ عکس: مدیار شجاعی فر
دکتر جعفر آل‌کثیر معاون کشاورزی توسعه نیشکر به تشریح «سهم نیشکر در صیانت از محیط‌زیست» پرداخت؛

از ممنوعیت شکار در مزارع نیشکر تا حذف سموم کشاورزی

«سهم من در تداوم حیات»؛ شعار امسال هفته محیط‌زیست است؛ شعاری که نشان می‌دهد همه ما باید دست به دست هم دهیم و برای صیانت از محیط‌زیست کشورمان پای کار بیاییم. در این میان، شرکت توسعه نیشکر نیز به سهم خود، با اقدام‌های زیربنایی و مبتنی بر دانش، نقشی مهم در صیانت از محیط‌زیست و ارتقای آن داشته است؛ نقشی که به گفته معاون کشاورزی این شرکت، موجب شده این صنعت، به عنوان صنعت دوستدار محیط‌زیست معرفی شود.
در گفت‌وگو با «امین نصیریان» مدیرعامل کشت و صنعت سلمان فارسی مطرح شد؛

خیز نیشکر به‌سوی تأمین «امنیت آب» با افزایش بهره‌وری

کشاورزی، به‌عنوان یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد کشور در تأمین امنیت غذایی است. طبق آمار وزارت نیرو، ۷۰ درصد آب کشور در این حوزه مصرف می‌شود؛ دراین‌بین، حرکت به‌سوی «امنیت آب» برای دستیابی به امنیت غذایی از موضوعات اساسی در همه جهان است.
برق و نیشکر در مسیر هم‌افزایی؛

تأکید بر حل چالش‌های تولید برق در صنعت نیشکر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز در جریان بازدید از نیروگاه تولید برق کشت و صنعت دعبل خزاعی، ضمن تأکید بر رفع مسائل و چالش‌های پیش‌روی تولید برق در صنعت نیشکر، از تلاش‌ها و اقدامات صنعت نیشکر در کمک به پایداری شبکه برق خوزستان قدردانی کرد.
معاون امور شعب و عضو هیات عامل بانک ملی ایران:

فولاد خوزستان یکی از افتخارات کشور در ارزآوری و اقتصاد است