تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۴
کد خبر: ۲۹۶۳۷۲
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
امکانات لازم برای اربعین با توجه به گرمای هوا در حال توسعه است

  معاون استاندار خوزستان آخرین تمهیدهای در نظر گرفته‌شده برای اربعین را تشریح کرد.

محمد خانچی در نشست ستاد اربعین خوزستان که امروز (۱۹ تیر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز در جلسه‌ای، آخرین وضعیت اقدامات کمیته‌ها در دو پایانه مرزی بررسی و تمهیدات لازم اندیشیده شد.

او گفت: در تلاشیم امسال زائران، اربعین متفاوتی را تجربه کنند. گرمای هوای امسال، مقداری کار را سخت می‌کند. بنابراین از زائران انتظار داریم سفر ‌و حرکت خود را درست برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای هوا، امکانات لازم از جمله اتاق سرد، سایه‌بان و مه‌پاش‌ها در حال توسعه است تا مشکلی به‌وجود نیاید.

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به امکانات درنظر گرفته‌شده برای جابه‌جایی زائران، گفت: حمل و نقل درون کشور و در عراق مورد بحث قرار گرفت. در حال برنامه‌ریزی هستیم، تا اگر عراق در حوزه حمل و نقل کمک نیاز داشت، هماهنگی لازم انجام شود.

خانچی بیان کرد: هر آنچه تصمیم در سطح ملی میان دو کشور برای اتباع خارجی گرفته شود، اجرا می‌شود. مانند سال گذشته، تمهیدات لازم برای اتباع در مرز چذابه دیده می‌شود تا مشکلی پیش نیاید.

وی گفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر تداوم هوای گرم از فردا تا احتمالاً اواسط هفته آینده، جلسه‌ای تشکیل و بنا شد، فردا تا ساعت ۱۲ کاهش ساعت کاری داشته باشیم و اگر هوای گرم تداوم داشت، برای تعطیلی شنبه اطلاع‌رسانی می‌شود.

مرجع / ایسنا
:
:
:
آخرین اخبار