تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۱
کد خبر: ۲۹۶۳۶۹
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
حرکت کاروان‌ زائران اربعین حسینی متناسب با شرایط آب و هوایی برنامه‌ریزی شود

 معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به آمادگی مرزهای استان برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین گفت: برنامه ریزی به منظور حرکت کاروان‌ زائران اربعین حسینی متناسب با شرایط آب و هوایی باشد.

 محمد خانچی روز سه شنبه در ستاد اربعین خوزستان که در محل استانداری برگزار شد با اشاره به تلاش مجموعه استان برای برگزاری مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به گرمای هوا از زائران تقاضا داریم که حرکت خود را متناسب با شرایط آب و هوایی برنامه‌ریزی کنند.

وی با اشاره به توسعه اتاق‌های سرد، سایه‌بان و مه‌پاش در مرزهای استان بیان کرد: تمام تمهیدات لازم را انجام می دهیم تا در ایام اربعین مشکلی برای مردم به وجود نیاید.

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: همچنین در حال رایزنی با کشور عراق هستیم تا در صورت نیاز، کار حمل و نقل زائران در آن سوی مرز را پوشش دهیم.

وی افزود: در بحث خروج اتباع خارجه از مرزهای استان، تابع تصمیمات ملی هستیم اگرچه همچون سال گذشته، تمهیدات لازم در مرز چذابه انجام خواهد شد تا زائران با مشکل روبه‌رو نشوند.

در ادامه ولی الله حیاتی معاون امنیتی استانداری خوزستان گفت: همه دستگاه‌های مرتبط با اربعین، باید اهتمام‌ ویژه‌ای داشته تا طرح های زیرساختی در موعد مقرر به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: در حوزه بهداشت و درمان که اصلی‌ترین موضوع در ایام اربعین امسال است باید بحث ارائه خدمات درمانی و استقرار اتاق‌های سرد مدنظر باشد همچنین در حوزه خدمات شهری، لازم است که تمام شهرداری‌های استان به ویژه شهرهای مرزی پای کار بوده و اقدامات زیرساختی را انجام دهند.

حیاتی به سفر وزیر کشور به خوزستان در روز پنجشنبه و بازدید از پایانه‌های مرزی استان اشاره و گفت: در این سفر مشکلات مرزهای استان از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرد و در خصوص نحوه خروج اتباع خارجه از مرزهای استان تعیین تکلیف می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، در زمینه آب و یخ نگرانی نداشته و امیدواریم دستگاه‌ها مربوطه به تعهدات خود عمل کنند همچنین در خصوص تامین نان مواکب، با هماهنگی‌های به عمل آمده مشکلی خاصی نخواهیم داشت.

معاون امنیتی استانداری خوزستان تصریح کرد: در رابطه با پارکینگ‌ها اقدامات خوبی در هر 2 مرز انجام شده اما انتظار داریم دستفروشان و تاکسی ها از سوی دستگاه های مربوطه ساماندهی شوند.

وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی اهواز و آبادان باید نسبت به نصب علائم هشدار دهنده در زمینه موضوعات بهداشتی اقدام کرده و اطلاع رسانی مطلوبی در این خصوص انجام دهند.

بر اساس تقویم رسمی کشور چهارم شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۵ هجری شمسی اربعین حسینی است.

پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند. هر ساله هزاران نفر زائر عتبات عالیات از سراسر کشور و یا کشورهای دیگر از این ۲ مرز در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق می‌شوند.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار