تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۲۹۶۳۴۶
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
مدیر کل تبلیغات اسلامی خوزستان:
خیمه عزای حسین در خوزستان برپا شد

 مدیر کل تبلیغات اسلامی خوزستان محرم امسال تفاوت‌هایی با برنامه‌های سال گذشته دارد و در ایام محرم و صفر خیمه عزای حسین بن علی در خوزستان نیز برپا شده است.

حجت‌الاسلام مهدی اخوان صباغ صبح امروز سه شنبه در گفت و گویی رسانه‌ای با اشاره به فرمایش رهبر کبیر انقلاب مبنی بر اینکه «محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته» اظهار کرد: دِینی که محرم و صفر برای تثبیت اسلام به گردن اسلام دارد را امام در این جمله پرمعنا به همه ما انتقال داده، این معنی که بار زنده بودن و حیات دین به عهده محرم و صفر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه شعار «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» نیز برای ما معنادار است افزود: اسلام دین همه عالم و عوالم دنیایی ما است و قاعده مبارزه حق و باطل را همیشه درون خود دارد و این حقیقت که همیشه یزیدهای زمان در مقابل حسین‌های زمان صف می‌کشند و به دنبال ظلم کردن بوده و کنار نیامدن اباعبدالله الحسین (ع) با یزید و امثال آن حقیقتی است که بسیاری از آزادگان و آزادمردانی که خود را ملحق به این حرکت بزرگ آزادگی و بندگی خدا می‌دانند هم رهرو این مسیر هستند.

وی اضافه کرد: اتفاقاتی که در انقلاب اسلامی و در فرایند این حرکت شجره طیبه به وجود آمده، برگرفته از درس کربلا و عاشورا بود و اگر امام (ره) توانست این انقلاب را به پیروزی برساند و ایثار و رشادت و ازخودگذشتگی‌هایی که در جامعه و نسل انقلابی به وجود آمده برگرفته از معارف عاشورایی بود.

حجت‌الاسلام اخوان صباغ با اشاره به برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان در ماه محرم تصریح کرد: محرم امسال تفاوت‌هایی با برنامه‌های سال گذشته دارد به خصوص اینکه محرم امسال همزمان با حضور پرشکوه و حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی بود که این نشأت گرفته از جمهوریت انقلاب اسلامی است که در امتداد آن و در ایام محرم و صفر خیمه عزای حسین بن علی در خوزستان نیز برپا شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: محرم ذاتاً یک حرکت مردمی است و ما سعی نداریم آن را دولتی کنیم بلکه وظیفه ما هموار کردن مسیر برای استفاده مردم از ظرفیت‌هایی است که حلقه‌های میانی ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سنت تاریخ، احیا و رشد روز افزون هیئت‌های حسینی است گفت: هیئت‌های حسینی در ایام غدیر امسال نیز اتفاق بزرگی به خصوص در خوزستان رقم زدند و علی‌رغم مشکلات اقتصادی کشور، ضیافتی پرشورتر برگزار شد و شور حرکت در مردم استان ملموس بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به شعار محرم امسال گفت: چند سیاست به صورت ملی ابلاغ شده و متمرکز بر موضوع طوفان الاقصی و فلسطین است که در این راستا شعار مشترک هیأت‌ها در سراسر کشور «آزادگان عالم در خیمه حسین اند» انتخاب شد.

وی با بیان اینکه در راستای هموار کردن مسیر برای هیأت‌ها و تکایای مردمی و حمایت از فعالیت‌های مردم نهاد این تشکل‌های دینی نمایشگاه شمیم حسینی برگزار شد که در این نمایشگاه ملزومات هیأت‌ها، مساجد و تکایای مذهبی از قبیل پخت و پز، سیستم صوتی و دیگر اقلام مورد نیاز آنها عرضه و به هیأت هایی که دارای مجوز رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی باشند حواله خرید رایگان اهدا شد تا بتوانند از حداقل امکانات برخوردار باشند.

وی با اشاره به فعالیت ۳ هزار هیأت در خوزستان تاکید کرد: بیش از ۲ هزار مبلغ نیز در قالب ۱۵۰ جلسه تمهیدی نسبت به شعار مشترک و محور محتوایی تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با تکیه بر ایده مقاومت اعزام شده‌اند و در فضای مجازی نیز هشتگ #طرف_درست_تاریخ نیز توسط فعالان رسانه‌ای با اقبال روبرو شده است.

مرجع / مـهـر
:
:
:
آخرین اخبار