تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
کد خبر: ۲۹۶۳۱۰
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
استفاده از ظروف یکبار مصرف در اداره کل غله خوزستان ممنوع شد

 اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در جهت حمایت از محیط زیست، استفاده از ظروف یکبار مصرف را در مجموعه خود ممنوع کرده است.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با حضور در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان از ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در جلسات و همچنین مدیریت پسماند و تفکیک زباله قدردانی کرد.

داود میرشکار در جمع کارکنان اداره کل غله خوزستان اظهارکرد: این مجموعه به این اهمیت این موضوع واقف شده که باید در راستای حفاظت از محیط زیست گام بردارد که این اقدام ارزشمند می‌تواند الگوی سایر ادارات و نهادها باشد.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست خوزستان بر ضرورت مدیریت پسماند تاکید کرد و افزود: این اقدام ارزشمند نه تنها برای همه انسان‌های نسل حاضر و آینده سودمند است بلکه به تمام موجودات زنده که زباله‌ها را در طبیعت رهامی‌کنند نیز پیام خواهد داشت.


وی به آسیب‌های میکرو پلاستیک‌ها به حیات وحش در مناطق مسکونی وغیرمسکونی اشاره کرد و گفت: در مواردی در بافت‌های بدن پرندگان مواد پلاستیکی یافت شده است.

میرشکار با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی، اجتماعی و تنوع زیستی استان خوزستان بیان کرد: باید از این ظرفیت‌ها باید برای حفاظت از محیط زیست استان استفاده شود.
وی ادامه داد: محیط زیست استان با معضلات زیادی روبرو است که در شان مردم پر تلاشی که نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارند نیست.

اقدام شایسته اداره کل غله خوزستان در حذف پلاستیک و ظروف یکبار مصرف  

مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست خوزستان بر ضرورت همکاری همه جانبه در راستای کاهش اثرات زیانبار آلودگی‌ها تاکیدکرد و گفت: حفاظت محیط زیست خوزستان صیانت از مجموعه‌های انسانی که در بخش‌های مختلف این استان در حال خدمت به اقتصاد کشور هستند را خط قرمز خود می‌داند و نباید این نیروهای ارزشمند با آلودگی زیست محیطی آسیب ببینند.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان نیز ضمن تاکید بر آسیب‌های پسماندهای پلاستیک در جهان بر انسان و سایر موجودات گفت: تلاش شد در مجموعه خود با حذف پلاستیک و ظروف یکبار مصرف نقشی هر چند کوچک در حفاظت از محیط زیست داشته باشیم.

امید جهان نژادیان اظهارکرد: در کنار حذف ظروف یکبار مصرف، برای مدیریت پسماندها و تفکیک زباله، سطل‌های مناسب نیز در محل این اداره کل نصب شده است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از حیات وحش استان بیان کرد: همچنین با نصب فیلترهای مناسب بر خروجی هوای سیلوهای گندم از گسترش و پراکندگی گرد و خاک به محیط جلوگیری شده است.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اهدای لوح تقدیر از حرکت زیست محیطی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تقدیر قدردانی و مقرر شد در راستای مشارکت بیشتر در آینده نزدیک تفاهم‌نامه مشترکی در راستای توسعه برنامه‌های زیست محیطی منعقد شود.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار