تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲
کد خبر: ۲۹۶۲۸۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
هوای سه شهر خوزستان برای گروه‌های حساس ناسالم شد

 آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای سه شهر خوزستان روز دوشنبه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

 براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در اندیمشک با شاخص ۱۰۴، پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۰۴ و هندیجان ۱۲۹ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر اساس این گزارش هوای شهرهای آبادان، امیدیه، ایستگاه‌های استانداری، حفاری، نیوساید، پادادشهر، اداره کل محیط زیست و پست برق شماره سه در اهواز، بهبهان، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش، شوشتر، ماهشهر، شرکت نفت مسجدسلیمان و هویزه به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

در این مدت هوای هیچ شهری سالم و پاک گزارش نشده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار