تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۱
کد خبر: ۲۹۶۲۶۵
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
علت دود سیاه در آسمان شهر آبادان چیست

 روابط عمومی پالایشگاه آبادان اعلام کرد: تعمیرات اضطراری و از سرویس خارج شدن یکی از تجهیزات باعث افزایش ارتفاع شعله مشعل و انتشار دود سیاه در شهر است.

در اطلاعیه در دوشنبه روابط عمومی پالایشگاه آبادان قرار گرفته است آمده:انجام تعمیرات اضطراری و از سرویس خارج شدن یکی از تجهیزات واحدهای پالایشگاه، شاهد ازدیاد فلرینگ و افزایش ارتفاع شعله مشعل و به طبع آن انتشار دود ناشی از سوختن این گازها خواهیم بود.

در این اطلاعیه ضمن عذر خواهی از شهروندان نوشته شده است: با تلاش مجدانه و حضور مستمر مدیران و متخصصان پالایشگاه این موضوع در حال پیگیری بوده و در کمترین زمان تعمیرات انجام و با راه اندازی کامل این تجهیزات برطرف می‌شود.

روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام سنگین در پالایشگاه آبادان به فرآورده های نفتی تبدیل می‌شود.

پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه ایران است که فرآورده‌های همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌ های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) تولید می‌کند.

ساخت این پالایشگاه در سال ۱۲۹۱ هجری شمسی به پایان رسید و تا آغاز جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۵۹ بزرگترین پالایشگاه دنیا با ظرفیت تصفیه ۶۲۸ هزار بشکه نفت در روز به شمار می‌رفت.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار