تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
کد خبر: ۲۹۶۲۰۰
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
در خوزستان به ازای هر ۱۰۰ خانوار ۹۸ خانه هست
مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: با ۷ درصد کمبود خانه مسکونی در استان مواجه هستیم که با ساخت ۸۰ هزار واحد مسکونی برطرف می‌شود.

 مسعود بیات منش مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع مسکن و خانه‌دار شدن جوانان در استان خوزستان گفت: در خوزستان یک میلیون و ۳۵۰ هزار خانوار ساکن هستند که باید به ازای هر ۱۰۰ خانوار ۱۰۵ واحد مسکونی داشته باشیم، در حالی که اکنون به ازای هر ۱۰۰ خانوار ۹۸ خانه در استان وجود دارد.

او با اشاره به کمبود ۷ درصدی تعداد خانه مسکونی در استان خوزستان افزود: با ساخت ۸۰ هزار واحد مسکونی، این مشکل برطرف و بین عرضه و تقاضای مسکن در استان‌ تعادل برقرار می‌شود.

آقای بیات‌منش به تامین ۳ هزار هکتار زمین برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان اشاره کرد و اضافه کرد: موضوع الحاق به محدوده شهرها و طراحی این زمین‌ها انجام شده و حدود ۳۰ درصد از این اراضی در مرحله آماده‌سازی قرار دارند و امیدواریم با رونق وضعیت اقتصادی و معیشت مردم، در حوزه مسکن نیز شرایط بهتری برای مردم استان فراهم شود.

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع راه‌های استان یادآور شد: در خوزستان، ۱۱ محور کریدوری و راه ملی به طول یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر وجود دارد که باید ۴ خطه شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: تاکنون ۴۵۰ کیلومتر از راه‌های استان طی چند سال اخیر چهارخطه شده‌ و حدود ۳۸۰ کیلومتر نیز در مرحله عقد قرارداد هستند. همچنین برای مابقی طرح‌های مربوط به راه‌های استان به دنبال تامین منابع مالی هستیم.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
:
:
:
آخرین اخبار