تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۳
کد خبر: ۲۹۶۱۸۲
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
ورزش در فصل گرما باید چگونه باشد؟

 رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان درخصوص چگونگی ورزش در فصل گرما و جلوگیری از گرمازدگی ورزشکاران توضیحاتی ارائه داد.

 منصور روزدار  با بیان این که توصیه من به ورزشکاران این است که به چگونگی مصرف آب هنگام فعالیت ورزشی توجه بسیار داشته باشند، اظهارکرد: حتما پیش از آغاز فعالیت ورزشی آب مصرف کنند و حتی در حین ورزش کردن و پس از آن نیز به مقدار زیاد باید آب مصرف شود. همچنین توصیه می شود، افراد در هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فعالیت ورزشی ۱۵۰ تا ۲۰۰ سی سی آب مصرف شود.

او ادامه داد: باتوجه به این که در نوجوانان حین فعالیت ورزشی تعریق بسیار بیشتر است، توصیه من به استفاده زیاد از آب است. ضمن این که بهتر است آب، نه خیلی گرم و نه خیلی سرد، بلکه ولرم باشد.

رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان گفت: هوای خوزستان امسال از یک آب و هوای خوب به یک باره به یک آب و هوای بسیار گرم تبدیل شد و هماهنگی جسمی و ذهنی خوبی رقم نخورد، بنابراین باید فعالیت‌های ورزشی در ساعت‌هایی باشد که زیر نور آفتاب نباشد و در سالن‌های ورزشی با تهویه و دمای مناسب ۲۸ تا ۳۰ درجه تمرین انجام شود تا فرد دچار گرمازدگی نشود.

او عنوان کرد: همچنین کودکان در سن رشد، افراد مُسن، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار در صورت فعالیت ورزشی این موضوع را مدنظر داشته باشند که هنگام انجام فعالیت ورزشی، لباس نخی به تن کنند و فعالیت‌شان در سایه یا در سالن‌هایی با تهویه و دمای مناسب باشند.

مرجع / ایسنا
:
:
:
آخرین اخبار