تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۱
کد خبر: ۲۹۶۱۸۱
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز عنوان کرد
افزایش پیک مصرف برق اهواز نسبت به سال گذشته/ شهروندان مصارف غیرضروری را کاهش دهند  
 

  مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: با توجه به افزایش دمای بالای۵۰ درجه هوا طی روزهای آتی از شهروندان تقاضا داریم به منظور پایداری هرچه بیشتر شبکه برق، مصارف غیر ضروری خود را تا حد امکان کاهش دهند.

محمد فراتی  با تاکید بر کاهش مصرف برق در روزهای آتی اظهار کرد: از روز گذشته تاکنون شاهد افزایش دمای هوا بودیم و در نتیجه بار مصرف برق نیز سیر صعودی به خود گرفته است که در صورت عدم رعایت الگوی مصرف بروز حوادث اتفاقاتی روی شبکه دور از انتظار نیست.

وی افزود: گرمای پیش آمده باعث شد تا پیک بار مصرف از مدت مشابه سال گذشته عبور کرده و ثبت رقم‌های جدیدی را شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بیان کرد: غالب حوادث پیش آمده در ساعت‌های پیک یا اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۳ تا ۱۸ رخ می‌دهد که همزمانی مصرف زیاد و گرمای شدید هوا باعث بروز چنین حوادثی می‌شود.

فراتی با اشاره به نقش مهم شهروندان در پایداری شبکه برق گفت: اگر شهروندان این حساسیت و حس همکاری را در میان خانواده خود ایجاد کنند و در ساعت‌های اوج گرما وسایل غیرضروری را وارد مدار برق نکنند، قطعا با این اقدام ساده شاهد بروز اشکال روی تجهیزات شبکه برق نخواهیم یود.

وی در پایان ضمن تشکر از مشترکینی که الگوی مصرف برق را رعایت می‌کنند، گفت: امسال وزارت نیرو طرح‌های تشویقی خوبی برای مشترکینی که مصارف خود را نسبت به سال گذشته حداقل ۱۵ درصد کاهش دهند در نظر گرفته که علاوه بر صدور قبض برق رایگان، جوایز دیگری نیز تعیین شده و کافی است شهروندان با ورود به وب اپلیکیشن با انرژی به آدرس ba-energy.ir  و ثبت اطلاعات خود آموزش‌های لازم را دریافت و اجرایی کنند و از برندگان این پویش کشوری باشند.

مرجع / ایسنا
:
:
:
آخرین اخبار