تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۶
کد خبر: ۲۹۴۶۶۶
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
استاندار خوزستان عنوان کرد
ضرورت افزایش ‌سرانه‌ فضای آموزشی در خوزستان
ضرورت افزایش ‌سرانه‌ فضای آموزشی در خوزستان

 استاندار خوزستان با تاکید بر ضروت افزایش سرانه فضای آموزشی، گفت: خیرین میدان‌دار صحنه ایثار و گذشت هستند و آن را به نسل آینده منتقل می‌کنند و حضور خیرین در مدرسه، باعث رشد جریان فکری به سمت ایثارگری می‌شود.

علی‌اکبر حسینی‌محراب در بیست و ششمین دوره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که امروز (۱۹ خردادماه) در گیت بوستان اهواز برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت خیرین، باقیات صالحات و صدقات جاری است که در راه خدا، از مال می‌گذرند و برای جامعه از خود یادگاری به جا می‌گذارند و با تربیت نیروی انسانی موثر که گاه به دلیل مشکلات استان و کشور از تحصیل محروم می‌شوند، به پیشرفت استان و کشور کمک می‌کنند.

 وی ادامه داد: نهضت مدرسه‌سازی نشان‌دهنده شخصیت و درک والا از نیاز واقعی جامعه است. خیرین مدرسه‌ساز می‌توانستند در بخش‌های دیگر مانند احداث درمانگاه هم فعالیت کنند اما ورود به حوزه تعلیم و تربیت امری است که همه بزرگان دین بر آن تاکید دارند و منجر به آدم‌سازی می‌شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه حضور خیرین مدرسه‌ساز، کمک به همه جامعه است، گفت:  جامعه‌ای که فرهنگ قوی داشته باشد، در همه ابعاد به پیروزی می‌رسد. جریان‌های سیاسی، امنیتی و... راجع به مدارس، برنامه‌های زیادی داشته دارند و خواهند داشت اما آنچه مساله تفکر را در دانش‌آموزان نهادینه می‌کند، کار خیر این خیرین است. خیرین میدان‌دار صحنه ایثار و گذشت هستند و آن را به نسل آینده منتقل می‌کنند و حضور خیرین در مدرسه، باعث رشد جریان فکری به سمت ایثارگری می‌شود.

حسینی‌محراب بیان کرد: از آموزش و پرورش می‌خواهیم که تعهدات خود را اجرا کند و به گونه‌ای نباشد که سرمایه خیرین معطل بماند. استان خوزستان از نظر سرانه آموزشی نسبت به جمعیت، سرانه خوبی ندارد و از میانگین کشوری پایین‌تر است و نیاز است افراد بیشتری به سپاه خیرین مدرسه‌ساز بپیوندند.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار