تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸
کد خبر: ۲۹۳۳۵۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
شعر در رگ و ریشه مردم استان خوزستان جریان دارد
شعر در رگ و ریشه مردم استان خوزستان جریان دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با بیان اینکه شعر در رگ و ریشه اهالی این استان جریان دارد، گفت: توجه ویژه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی خوزستان دل‌گرم کننده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شوش، چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی دوشنبه شب در کنار یادمان دعبل خزاعی شاعر اهل بیت(ع) در شوش با معرفی برگزیدگان در 2 بخش فصیح و شعبی  برگزار و خاتمه یافت.

شعر در رگ و ریشه اهالی استان خوزستان جریان دارد

همچنین مجید منادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه مردم خوزستان اهل شعر و ادب هستند، اظهار داشت: خوزستان مدخل ورودی و قدمگاه امام رضا(ع) و استانی امام رضایی است که باید از این ظرفیت بی بدیل استان بهره برد.

منادی با بیان اینکه شعر در رگ و ریشه اهالی این استان جریان دارد، افزود: توجه ویژه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی خوزستان دل‌گرم کننده است.

وی با بیان اینکه جریان شعر امام رضا(ع) در خوزستان به درختی تنومند تبدیل شده ‌که عطر و بوی رضوی را در کل استان پراکنده است، ادامه داد: جشنواره شعر عربی رضوی فرصتی برای تبادل فرهنگی میان کشورهای مختلف در بستر شعر است.

مردمی‌سازی جشنواره‌های امام رضا(ع) ‌

مدیر بیست ویکمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)  گفت: جشنواره‌های شعر رضوی به زبان‌های مختلف فارسی، عربی، آذری و ترکی به صورت بین‌المللی برگزار می شود که شاعران کشورهای مختلف با ارسال آثار خود بر غنای این جشنواره‌ها افزوده است.

فرهاد قائمیان با بیان اینکه  جشنواره شعر عربی رضوی با حضور شاعرانی از کشورهای مختلف به صورت بین‌المللی برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره از نظر کمی و کیفی نسبت به دوره‌های قبل رشد داشته است.

وی مردمی سازی جشنواره‌های امام رضا(ع) را رویکرد اصلی بنیاد بین‌الملی امام رضا(ع) دانست و گفت: برگزاری محفل شعر عربی در شهرهای هویزه، دزفول، کارون و بهبهان به عنوان بخش‌های جانبی جشنوراه شعر عربی رضوی با بازخوردهای خوبی همراه شده است.

مدیر بیست ویکمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با بی‌بدیل دانستن ظرفیت‌های فرهنگی خوزستان گفت: خوزستان علاوه بر جشنواره شعر عربی رضوی می‌تواند میزبان میزبان جشنواره‌های متعدد رضوی در رشته‌ها و بخش‌های مختلف باشد.

به گزارش تسنیم،167 اثر از شاعران کشورهای مختلف از جمله ایران، سوریه، عراق، لبنان و قطر به دبیرخانه جشنواره شعر عربی رضوی در 2 بخش شعر فصیح و شعر شعبی ارسال شد که از این تعداد 11 اثر به انتخاب هیات داوران به عنوان آثار برگزیده این دوره از جشنواری انتخاب شد.

در بخش شعر فصیح؛ مهدی النهیری از عراق رتبه اول، حسن عگله ثجیل از عراق رتبه دوم و سامر احمد محمد از کشور سوریه مقام سوم این جشنواره را کسب کردند.یوسف سعیدی شرهانی از اهواز، نوری جابری زاده از جزیره مینو و علی مذکرپور از خرمشهر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم در بخش شعر شعبی این جشنواره را کسب کردند.

همچنین عادیان مهدیان اصل، قاسم باوی، جابر منصوری، حسین غزلاوی و شیما نواصری در بخش شعر شعبی با انتخاب هیات داوران به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.

 

مرجع / تسنیم
:
:
:
آخرین اخبار