تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۶
کد خبر: ۲۹۳۳۲۶
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
راه‌اندازی دو آزمایشگاه تخصصی برای توسعه میادین نفتی در دانشگاه امیرکبیر
راه‌اندازی دو آزمایشگاه تخصصی برای توسعه میادین نفتی در دانشگاه امیرکبیر

 دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای توسعه میادین نفتی سپهر و جفیر، دو آزمایشگاه تخصصی را در قالب انعقاد موافقت‌نامه‌ای تاسیس می‌کند.

 موافقت‌نامه همکاری بین شرکت اکتشاف توسعه و تولید پاسارگاد و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به امضای احمد محمدی کارفرما و دکتر محمد جواد عامری شهرابی معاون پژوهشی این دانشگاه رسید.

از آنجا که شرکت اکتشاف توسعه و تولید پاسارگاد کارفرما قراردادی با شرکت ملی نفت ایران برای توسعه و تولید میدان نفتی سپهر و جفیر در استان خوزستان منعقد کرده است، با انعقاد این موافقت نامه قصد دارد از خدمات دانشگاه صنعتی امیرکبیر و خدمات مطالعه آزمایشگاهی ایجاد شکاف هیدرولیکی و بهبود کیفیت سیمان استفاده کند.

 

راه‌اندازی دو آزمایشگاه تخصصی برای توسعه میادین نفتی در دانشگاه امیرکبیر

 

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز اعلام کرده است از تمام تجهیزات، امکانات، توانایی‌های مالی، فنی، تجارب لازم همچنین نیروی انسانی متخصص و مجرب برای انجام امور مربوط به خدمات مندرج در این موافقت‌نامه همکاری کند. این دانشگاه در این همکاری قصد دارد تا با عالی‌ترین و جدیدترین استانداردها و به شرط تضمین نتیجه، آزمایشگاه تخصصی طراحی فرایندهای لایه شکافی (پروپاینت/ اسید) و آزمایشگاه تخصصی گل وسیمان را با همکاری کارفرما ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، میدان‌های نفتی سپهر و جفیر در غرب کارون و در فاصله ۶۰ کیلومتری جنوب غرب شهر اهواز را که سال ۱۳۹۱ کشف شده‌اند، می‌توان جوان‌ترین میدان‌های نفتی ایران دانست که با شروع به‌کار دولت سیزدهم استفاده حداکثری از ساخت داخل در توسعه آن، اولویت قرار گرفت و یکی از مهمترین ره‌آوردهای آن ایجاد سه هزار فرصت شغلی مستقیم است.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار