تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۱
کد خبر: ۲۹۳۲۸۰
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
رای کمیته استیناف در خصوص نتیجه دیدار استقلال ملاثانی و فجر سپاسی منصفانه نیست

 - سرپرست تیم فوتبال استقلال ملاثانی با بیان اینکه رای کمیته استیناف در خصوص نتیجه دیدار این تیم مقابل فجر سپاسی منصفانه نیست گفت: باشگاه استقلال ملاثانی پیگیر این موضوع بوده چرا که قصوری از جانب باشگاه در روز بازی صورت نگرفته است.

امیر سلامات در خصوص رای بازی استقلال ملاثانی و فجر سپاسی بیان کرد: این رای از نظر ما منصفانه نیست زیرا هیچ قصوری از جانب استقلال ملاثانی در روز بازی صورت نگرفته و تمام اقدامات لازم برای برگزاری این دیدار را انجام دادیم.

وی بیان کرد: ما برای بازی با تیم فجر سپاسی آماده بودیم و با توجه به شرایط تیم نفت مسجدسلیمان، انگیزه خاصی نسبت به این دیدار داشتیم.

سرپرست تیم استقلال ملاثانی ادامه داد: ناراحتی ما از مسئولان استان بوده زیرا اجازه می‌دهند کسانی برای فوتبال خوزستان تصمیم‌گیری کنند که دلسوز این استان نیستند.

تغییر رای کمیته انضباطی در خصوص این بازی ناعادلانه است

وی تغییر رای کمیته انضباطی را ناعادلانه دانست و افزود: چرا کمیته انضباطی ابتدا رای به برگزاری مجدد بازی کرده و سپس این رای تغییر می‌کند؟ آیا فشاری پشت قضیه بوده است؟ پس از رای کمیته استیناف مجددا با فدراسیون نامه‌نگاری کرده و امیدواریم کمیته استیناف قدری جدی تر این موضوع را پیگیری کند.

سلامات ضمن تشکر از زحمات مسئولان ورزش استان و پیگیری های آقای طالقانی رییس هیات فوتبال خوزستان ابراز امیدواری کرد: که متولیان ورزش استان نگذارند حق ما به ناحق پایمال شود.

چرا رای کمیته انضباطی تغییر کرد؟

وی افزود: رای کمیته انضباطی تکرار بازی بود و حتی زمان مجدد این دیدار روز ۳۰ اردیبهشت ماه اعلام شد همچنین سازمان لیگ درخواست کرد تا مبلغی برای برگزاری بازی پرداخت شود اما نمی‌دانم چرا به یکباره رای تغییر کرد؟

سرپرست تیم استقلال ملاثانی در خصوص شایعات مطرح شده درباره فروش امتیاز این تیم گفت: یک سری از سایت‌ها در این باره شیطنت کرده و این موضوع را مطرح کردند در حالی که مالکین و مدیر عامل باشگاه به دنبال حفظ امتیاز تیم در استان بوده و طی صحبت با اسپانسر، بنا داریم فصل آینده با قدرت‌تر حاضر شویم.

بر اساس این گزارش دیدار تیم های استقلال ملاثانی و فجرسپاسی که بنا بود در اهواز برگزار شود به دلیل فراهم نشدن زمین بازی لغو و بر اساس رای کمیته استیناف این دیدار با نتیجه سه بر صفر به سود فجرسپاسی خاتمه یافت که این موضوع اعتراض باشگاه استقلال ملاثانی را به همراه داشت.

سوم اردیبهشت ماه سال جاری باشگاه فجر با ارسال شکواییه ای و با اشاره به ماده ۶۲ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواستار رسیدگی به دیدار برگزار نشده این تیم مقابل استقلال ملاثانی شده بود.

نهم اردیبهشت ماه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با استناد به بند پنج ماده ۱۴ آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال ایران مصوب ۱۳۹۸ و همچنین مفهوم مخالف از ماده ۶۲ مقررات انضباطی، حکم بر تکرار مسابقه بین ۲ تیم استقلال ملاثانی و فجر سپاسی شیراز داد که فجریها به کمیته استیناف شکایت کردند.

اما کمیته استیناف فدراسیون روز گذشته با رد رای صادره از سوی کمیته انضباطی و پس از موافقت با اعتراض باشگاه فجرسپاسی شیراز، نتیجه این دیدار برگزار نشده مقابل استقلال ملاثانی را سه بر صفر به سود فجرسپاسی اعلام کرد تا فجری‌ها به رده دوم جدول صعود کنند.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار