تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷
کد خبر: ۲۹۳۲۷۸
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
هوای ۲ شهر خوزستان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت

 آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای ۲ شهر خوزستان روز دوشنبه برای گروه‌های حساس ناسالم است.

  براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های پادادشهر و پست برق شماره سه اهواز به ترتیب با شاخص‌های ۱۰۶ و ۱۰۹ و شهر کارون ۱۲۸ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوای شهرهای آبادان، امیدیه، ایستگاه‌های استانداری، حفاری و نیوساید اهواز، بهبهان، حمیدیه، خرمشهر، رامشیر، رامهرمز و شادگان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

همچنین در این مدت هوای شهر ایذه در وضعیت سالم و پاک قرار داشت.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

مرجع / ایرنا
:
:
:
آخرین اخبار