تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
کد خبر: ۲۹۳۱۰۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
شهرستان‌های شمالی خوزستان در صدر جدول خسارت دیدگان بارش‌ها
شهرستان‌های شمالی خوزستان در صدر جدول خسارت دیدگان بارش‌ها

مدیر گروه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خوزستان با اشاره به بارش‌های شدید روزهای گذشته و پیامد آن برای مزارع استان گفت: با توجه به میزان بارندگی ثبت شده، بیشترین خسارات به مزارع شهرستان‌های شمالی استان وارد شده است.

 محمد آلاله، با اشاره به خسارت‌های وارد شده به مزارع کشاورزی استان در بارندگی‌های اخیر، گفت: برای ارزیابی دقیق خسارت‌ها، نیاز به بررسی دقیق و تک به تک مزارع است چون خسارت‌ها از نوع انفرادی است و شدت آن برای هر مزرعه متفاوت از مزارع دیگر است.

وی افزود: بیش از 446 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش بیمه بوده‌اند که از این تعداد 393 هزار هکتار دارای بیمه نامه جامع و مابقی عادی هستند.

آلاله ادامه داد: با توجه به تاریخ کشت محصولات کشاورزی و دیگر مسائل فنی، نوع خسارات وارد شده متفاوت است. بنابراین برای ارزیابی خسارات ناشی از بارندگی اخیر، باید از تک تک مزارع بازدید انجام شود. پیش‌بینی می‌شود عملیات ارزیابی خسارات وارد شده تا حداکثر دو هفته دیگر به پایان برسد.

مدیر گروه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خوزستان با بیان اینکه پایش مزارع کشاورزی به صورت میدانی و ماهواره‌ای انجام می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود عملیات ارزیابی خسارات وارد شده حداکثر دو هفته دیگر به پایان برسد و سپس وارد فرایند اداری برای پرداخت خسارات به کشاورزان استان می‌شویم.  

وی با اشاره به مناطقی که دارای بیشترین خسارات بودند، ادامه داد: با توجه به میزان بارندگی ثبت شده، بیشترین خسارات به مزارع شهرستان‌های شمالی استان وارد شده است.

مرجع / مـهـر
:
:
:
آخرین اخبار