تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷
کد خبر: ۲۹۳۰۵۵
نسخه چاپی ارسال به دوستان ذخیره
زنبور نجار یا درودگر را از نزدیک دیده اید؟! (عکس)

 زنبور نجار، حشره‌ای مفید و شبیه به زنبور عسل است که به دلیل مهارت خود در ساخت لانه در چوب به این نام شناخته می‌شود. این زنبورها در گرده‌افشانی گیاهان نقش مهمی دارند و می‌توانند تا 25 مایل در ساعت پرواز کنند.

 زنبورهای درودگر یا زنبورهای نجار  نام یک سرده از بالاخانواده زنبورواران است. این زنبور از لحاظ شکل و قیافه شباهت زیادی به زنبور عسل دارد و رنگ این حشرات سیاه و زرد و سینه آنها زرد و شکم آن‌ها سیاه است.

اندازه طول بدن این زنبورها یک اینچ در حدود ۲٫۵ سانتی‌متر است. زنبورهای نجار ماده می‌توانند نیش بزنند، البته تا زمانی که شما تهدیدی برایشان محسوب نشوید یا لانه زنبورها را تخریب نکنید، با شما کاری نخواهند داشت؛ گزیدگی آن‌ها همانند دیگر زنبورها بوده، ولی زنبورهای نر آن‌ها فاقد نیش می‌باشند


ظاهر زنبور نجار که از داخل چوب بیرون می‌آید، مردم را به وحشت می‌اندازد ولی زنبور نر برخلاف صدای عجیب بال‌زدنش خطری ندارد و مثل مورچه خانگی بی‌آزار است. ین زنبورها می‌توانند در چوب‌های نرم، سوراخی به اندازه ۱٫۵ سانتی‌متر، برای لانهٔ خود حفر کنند. زنبورهای نجار، همانند دیگر زنبورها نقش مفیدی در گرده افشانی گل‌ها و گیاهان در باغ‌ها و طبیعت ایفا می‌کنند که سبب ازدیاد محصولات کشاورزی می‌شود.(متن از ویکیپدیا)

زنبور نجار: حشره‌ای مفید با مهارت‌های چشمگیر (عکس)

:
:
:
آخرین اخبار