تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱
کد خبر: ۲۸۰۷۷۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس شورای‌شهر اهواز:
 رییس شورای شهر اهواز گفت: طرح تعدیل اختیارات شهردار، در راستای شفافیت بیشتر در معاملات و همچنین فرآیند مربوط به "ترک تشریفات" است.

سیدمحمدعلی پورموسوی بیان کرد: در دوره گذشته یک سری چالش‌ها در خصوص عدم اطلاع از برخی معاملات و به ویژه ترک تشریفات وجود داشت که در کمیسیون برنامه و بودجه شورا و رسیدگی به بودجه سال گذشته مطرح شد.

وی افزود: یکی از عوامل مهم در تعدیل اختیارات شهردار، ضرورت توجه بیشتر به شفافیت‌ در ارائه اطلاعات است در غیر این صورت اعضای شورا خیلی علاقه‌مند به تضییع جایگاه مدیریت شهری نیستند.

رییس شورای شهر اهواز گفت: از طریق ایجاد ساختاری شفاف، اعضای شورای شهر بر مباحث مالی و اقتصادی شهرداری اهواز نظارت بیشتری خواهند داشت.

وی با اشاره به نحوه کاهش تصمیم گیری‌های مستقیم شهردار و نظارت بیشتر اعضای شورا شهر افزود: قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد و یا چیزی از شهردار گرفته شود بلکه با تعدیل اختیارات، تصمیم‌گیری در برخی امور با نظارت شورا انجام خواهد شد.

پورموسوی گفت: بخشی از معاملات صورت گرفته باید با نظارت و بازرسی شورا انجام و در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

  قرار بود امروز دوشنبه صد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز در سالن جلسات برگزار شود که به دلیل غیبت پنج عضو و به حد نصاب نرسیدن اعضا، برگزاری این جلسه لغو شد که ناراحتی برخی از حاضرین را به همراه داشت.

مهمترین دستور کار این جلسه، طرح تقلیل اختیارات شهردار اهواز بود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار