تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷
کد خبر: ۲۸۰۷۶۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
یک دوستدار میراث فرهنگی پیشنهاد کرد؛

ایجاد امکانات گردشگری در جوار «پل بند لشکر» شوشتر

 یک دوستدار میراث فرهنگی می‌گوید در صورت بررسی کارشناسان و با حفظ وضعیت و رعایت دید و منظر طبیعی «پل بند لشکر» شوشتر می‌توان امکانات گردشگری در جوار این بنای تاریخی ایجاد کرد.

ابوالفضل مهدی‌پور خاطرنشان کرد: توام شدن وجهه تاریخی با کاربری تجاری اهمیت بسیاری در جذب گردشگر دارد، بنابراین این امر کمک بسیاری به رونق اشتغال و ایجاد درآمد می‌کند.

وی بیان کرد: جاذبه‌های تاریخی شامل مکان‌های تاریخی و فرهنگی می‌شوند که از نظر میراث فرهنگی اهمیت بسیاری دارند و به همین دلیل از نظر گردشگران نیز بسیار جذاب و دیدنی‌ هستند.

مهدی‌پور با بیان این‌که ساخت‌وسازهای گردشگری مکانی جهت آسایش، استراحت و یا خرید گردشگران هستند، گفت: زمانی که این مکان خود مجموعه‌ای از بناهای تاریخی و با ارزش را هم داشته باشد که هویت شهر و مردم ساکن شهر را به نمایش می‌گذارد ارزشی دوچندان برای گردشگران خواهد داشت.

این دوستدار میراث فرهنگی با بیان این‌که مکان‌های تاریخی به دلیل نمایش هویت شهرها از ارزش بسیار زیادی جهت جذب گردشگر برخوردارند، اضافه کرد: ایجاد سازه رستورانی، نمایشگاه صنایع دستی و... در محوطه بناهای تاریخی افزون بر فراهم‌سازی فرصت برای حضور گردشگران در بناهای تاریخی این امکان را نیز فراهم می‌کند که اشتغال‌زایی در منطقه بیش‌تر شود.

مهدی‌پور با تاکید بر این که تنها با داشتن پتانسیل طبیعی و تاریخی نمی‌توان جذب گردشگر کرد، اظهار کرد: برای جذب گردشگر نیاز به کوشش و فراهم‌ کردن امکانات رفاهی برای آسایش مسافران و گردشگران داریم.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار