تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
کد خبر: ۲۸۰۷۶۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 بر پایه آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور، ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای ماهشهر در استان خوزستان روز دوشنبه وضعیت قرمز یا ناسالم را نشان می‌دهند.

 براساس اعلام سامانه مذکور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۲ امروز دوشنبه، شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ماهشهر با شاخص ۱۵۵ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قرمز و ناسالم قرار دارند.

بر اساس این گزارش، شهر سوسنگرد با شاخص ۱۰۲، اندیمشک با شاخص ۱۳۱، شوش با شاخص ۱۵۰، رامهرمز با شاخص ۱۰۵ و شادگان با شاخص ۱۳۷ نیز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

هوای شهرهای اهواز، امیدیه، دزفول، رامشیر، بهبهان به علت نبود آلودگی قابل قبول اعلام شده اما هیچ شهری در استان خوزستان در این مدت هوای پاک نداشته است.

روز گذشته نیز هوای هفت شهر خوزستان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

  وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار