تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
کد خبر: ۲۸۰۷۶۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول گفت: طبق گزارش سامانه یکپارچه سیب، ۹.۸ درصد جمعیت دزفول سالمند هستند که ۴۴.۹۹ درصد آنها را زنان و ۵۰.۰۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

محمدعلی شفیعی نیا  افزود: جمعیت‌ سالمندان ایرانی با سرعتی بیشتر از سرعت رشد در آسیا و جهان در حال افزایش است.
وی افزود: سالمند شدن یکی از بزرگترین موفقیت‌های بشری است که نتیجه پیشرفت و رشد تکنولوژی، گسترش مراقبت‌های بهداشتی اولیه، تشخیص و درمان بیماری‌ها، بهبود شرایط بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین کاهش مرگ و میر، کاهش میزان زاد و ولد و افزایش امید به زندگی است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول به نیازهای متنوع سالمندان اشاره و بیان کرد: پیگیری و رفع نیازهای سالمندان فرابخشی است و همه سازمان‌های قید شده در سند ملی سالمندان باید در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی زندگی سالمندان اقدام کنند.
وی افزود: مرکز بهداشت دزفول در راستای اجرای بندهای این سند، پس از شناسایی و تشکیل پرونده الکترونیکی برای سالمندان، اقدامات اجرایی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی، انجام مشاوره‌های سلامت روان و تغذیه، غربالگری و پیگیری بیماری‌های مزمن، بررسی وضعیت فعالیت بدنی و ارائه راهکارها در زمینه شیوه زندگی سالم را در سطح مراکز سلامت انجام می دهد.

رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت: کشورهای مختلف برای مقابله با پدیده پیرشدن جمعیت، سیاست‌های جمعیتی خود را تغییر داده و به سیاست‌های جوانی جمعیت روی آورده‌اند که لازم است در ایران نیز برای جلوگیری از افزایش شاخص سالمندی، مصوبات و قوانین ابلاغی جوانی جمعیت به نحو شایسته‌ای توسط همه نهادها اجرا شود.
امسال روز جهانی سالمند با شعار "تحقق وعده‌های اعلان جهانی حقوق سالمندان" نامگذاری شده است.

شهرستان دزفول حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار