تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۷
کد خبر: ۲۸۰۵۴۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 تعدادی از روستاهای شهرستان امیدیه که در 20 کیلومتری این شهر قرار دارند از چند ماه گذشته با تنش آبی مواجه شده‌اند.
وعده مسئولان آبفا خوزستان؛ مشکل آب در روستاهای امیدیه حل خواهد شد

  مشکل کم آبی یا تنش آبی در برخی روستاهای اطراف امیدیه مشکل تازه‌ای نیست و چند سالی است که این مشکل در روستاهای شهرستان امیدیه وجود دارد.

در تابستان امسال بود که برخی رسانه ها به روستای حبابه از روستاهای شهرستان امیدیه رفتند و از تنش آبی و مشکل کمبود آب در این روستا گزارشی تهیه کردند

قطع آب در چند روستا

اما حالا روستاهای غویل، ابوطرفایه، ابوماصول و زوینه که در 20 کیلومتری امیدیه و چند کیلومتری یکی از شرکت‌های استخراج نفت قرار دارند با وجود داشتن احشام سبک و سنگین چند ماهی است که با تنش آبی مواجه هستند و مشکلات زیادی برای اهالی این روستاها به‌وجود آمده است.

این چند روستای شهرستان امیدیه که جمعیت آنها به بیش از 140 نفر می‌رسد از تابستان امسال تا کنون به دلیل نبود آب، دچار مشکل شده‌اند زیرا اهالی روستاها مجبور هستند تا برای آوردن آب به یکی از لوله‌های آب نزدیک روستاها بروند و اگر بشود برای حمام و شست‌وشو آب بیاورند.

یکی از ساکنان روستاها در گفت‌وگو با خبرنگار فارس می‌گوید: چندین ماه است ما بدون آب هستیم، برخی روستاهای اطراف با داشتن تراکتور به جاهای دارای آب می‌روند و آب می‌آورند اما ما که وسیله‌ای نداریم و زندگی‌هایمان هم بر اساس دامداری می‌گذرد، نمی‌توانیم به راحتی آب بیاوریم، به نظر شما باید چه کار کنیم، آیا روا است که ما این‌گونه زندگی کنیم!

یکی دیگر از ساکنان روستاهای امیدیه با اشاره به مشکلات کمبود آب در روستاهای امیدیه، در ارتباط با خرید حواله آب می‌گوید: هر بار که آب بخواهیم باید برویم یک حواله با قیمت‌های مختلف بخریم مثلاً بار آخر 3 میلیون و 650 هزار تومان برای یک حواله آب پرداخت کردم تا برای ما با آب تانکر بیاورند.

رفع مشکل تا چند روز آینده

وی ادامه می‌دهد: چند وقت پیش چهلمین روز درگذشت مادر عزیزم بود که می‌خواستیم مراسمس برای او بگیریم ولی آبی برای شست‌وشو و پخت غذا نداشتیم که با پیگیری و مراجعه به یکی از ارگان‌ها توانستم برای مراسم آب بیاورم.

یکی از اعضای شورای بخش مرکزی امیدیه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره مشکل تنش آبی در روستاهای این شهرستان اظهار کرد: چند وقت پیش بود که شهرداری در حال تعمیر یا انجام کاری بود که به دلیل برخورد با لوله آب، لوله شکسته می‌شود که برای آب چند روستا مشکل ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: پس از ایجاد این مشکل شهرداری هزینه رفع آن را بر عهده می‌گیرد ولی به دلیل نبود قطعه اصلی در استان خوزستان، این قطعه از خارج از استان خریداری شد که قول داده‌اند که تا چند روز آینده این مشکل به طور کامل رفع خواهد شد.

پیگیر حل مشکل هستیم

محمدرضا کرمی‌نژاد مدیرعامل آبفای خوزستان در رابطه با این موضوع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: خط انتقال آب این روستاها اخیرا توسط طرح محرومیت‌زدایی سپاه تمام شده است و پمپ جداگانه‌ای در تاسیسات مرکزی تهیه و نصب شده است.

وی با بیان اینکه حدود یک هفته آزمایشی خط انتقال آب در این روستاها تست شد، افزود: در روستای ابوطرفایه هنگام شست و شوی خط و نصب شیر تخلیه بیل مکانیکی شهرداری که در حال لایروبی کانال خروجی بود با خط برخورد کرد که ان‌شاالله قطعه‌ای که دچار آسیب شد امروز نصب خواهد شد.

کرمی در خصوص روستای غویل نیز گفت: این روستا حدود ۶ خانه دارد که بدنبال رفع مشکلات آن هستیم.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار