تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۶
کد خبر: ۲۸۰۵۴۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد

توزیع ۲۳ هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان محروم خوزستان

 مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از توزیع ۲۳ هزار کیف و بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان محروم استان خبر داد.

مسعود حمیدی‌نژاد در حاشیه مراسم پویش همکلاسی مهربان و توزیع ۲۳ هزار کیف و نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان محروم که بعد از ظهر امروز (۶ مهرماه) در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های که خیلی جدی از سال گذشته با همکاری سپاه و بسیج شرکت‌های استان خوزستان دنبال شد این بود که اجازه ندهیم هیچ‌کدام از دانش‌آموزان مناطق محروم دغدغه نداشتن کیف، لباس، کفش و امکانات اولیه برای رفتن به مدرسه داشته باشند.

  وی افزود: بسیج، کمک‌رسان به مناطق محروم بوده و همیشه پیش‌قدم است. البته کمیته امداد امام(ره) نیز تلاش‌های خوبی داشت و دیروز امکانات مورد نیاز دانش‌آموزان را در مناطق محروم استان خوزستان توزیع کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: امروز نیز به یاد ۲۳ هزار شهید استان خوزستان، ۲۳ هزار مجموعه نوشت‌افزار و کیف تهیه شده است و در مناطق مختلف توزیع خواهد شد. بعد این نیز این کار ادامه خواهد داشت. این امکانات در شهرهای مختلف استان خوزستان به ویژه مناطق محروم توزیع خواهند شد.

سردار پاسدار مجتبی باستان رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به ضرورت ترویج مبانی دفاع مقدس، گفت: الگوی دفاع مقدس الگویی بی‌نظیر برای اداره کشور است.

وی با عنوان اینکه فرهنگ دفاع مقدس با جوهره ایمان و امید آمیخته شده است، ادامه داد: نسل آینده، آینده‌ساز  کشور است و باید با همه وجود این میهن اسلامی را بسازند.

باستان جهت‌گیری پویش همکلاسی مهربان را در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و گفت: توسعه عدالت آموزشی، مولفه اساسی پویش همکلاسی مهربان است.

وی بسط و گسترش فرهنگ نیکوکاری بین دانش‌آموزان را یکی دیگر از اهداف پویش همکلاسی مهربانی دانست و گفت: نخستین ویژگی  این پویش این است که تصاویر استفاده شده در نوشت‌افزارها مناسب فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند زیرا بعضی از تصاویر لوازم‌التحریر با فرهنگ ما هیج سنخیتی ندارد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور عنوان کرد: استفاده از کالای ایرانی یکی از ویژگی ‌های این پویش و موجب  حمایت از تولید و تولیدکننده داخلی است.

به گزارش ایسنا، در چهارمین پویش همکلاسی مهربان ۲۳ هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان خوزستان توزیع خواهد شد.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار