تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۶
کد خبر: ۲۸۰۴۹۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با تاکید بر این‌که باید زیرساخت‌هایی را برای توسعه گردشگری خوزستان فراهم کنیم، گفت: طرح جامعی را ستاد گردشگری استان به دستور استاندار خوزستان و با همکاری محوری اداره کل میراث فرهنگی ارایه داده که تا هفته‌ آینده اجرایی می‌شود.

عبدالله افرازه‌شهاوند در آیین نکوداشت روز جهانی جهانگردی و گردشگری که امروز ۵ مهر ۱۴۰۲ در هتل پارس اهواز برگزار شد، با بیان این‌که خوزستان ظرفیت‌های متعددی در حوزه گردشگری دارد که به مراتب قوی‌تر از نفت و گاز این استان است، اظهارکرد: با استفاده و بهره‌برداری صحیح، دستاوردهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی متعددی از این حوزه خواهیم داشت.

  وی تصریح کرد: در حوزه تسهیلات همکاری لازم را برای تشویق بخش خصوصی انجام خواهیم داد.

افرازه‌شهاوند با بیان این‌که استان خوزستان در پنج تا شش حوزه می‌تواند ظرفیت‌های بسیار بزرگی را بالفعل برساند، توضیح داد: در حوزه گردشگری طبیعت، گردشگری آبی، گردشگری تاریخی، گردشگری مذهبی‌ـ‌فرهنگی این استان ظرفیت‌های متعددی دارد که باید با برنامه‌ریزی صحیح مورد استفاده قرار گیرند.

او خاطر نشان کرد: از تمام شهرستان‌های خوزستان به جز هفتکل رودخانه عبور می‌کند. بدین معنی که خوزستان جغرافیای بسیار پهناوری را دارد که منحصربفرد است.

وی با تاکید بر این‌که گردشگری قطعا باید پیوست و سود اقتصادی داشته باشد، یادآوری کرد: خوزستان ظرفیت‌های ارزش افزوده بسیاری دارد و لازم است به صورت ویژه در این حوزه برنامه‌ریزی انجام شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با بیان این‌که ایجاد زیرساخت‌ها، ارایه خدمات جانبی و ایجاد اشتغال در این حوزه نیاز به سیاست‌گذاری و تعدیل دارد، گفت: بخشی از سیاست‌گذاری، طراحی و برنامه‌ریزی آن به عهده دولت و بخشی از آن به عهده بخش خصوصی است.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار