تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۶
کد خبر: ۲۸۰۲۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان:
 معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان از پایداری منابع آب در همه شریان‌های استان از نظر کیفی و کمی خبر داد.

  علی شهبازی صبح امروز یکشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: سازمان آب و برق خوزستان با استفاده از زیر ساخت‌های گسترده در استان و بهره برداری فنی و تخصصی و بهره‌مندی از نیروهای متخصص، با هماهنگی‌ها و انجام کارهای تخصصی توانست اقدامات بسیار شاخصی را در دولت سیزدهم انجام دهد که به روند همیشه رو به رشد سازمان شیب صعودی قابل توجهی داد.

وی در ادامه افزایش ضریب شاخص پایداری آب شرب در بخش کمی و کیفی با توجه به خشکسالی‌های پیاپی چند سال متوالی را یکی از اقدامات شاخص صورت گرفته عنوان کرد و گفت: ابر پروژه غدیر که شهریور سال گذشته به بهره برداری رسید، رکن اساسی در افزایش پایداری آب شرب استان خوزستان داشت.

شهبازی، ارتقای رویکردها و روش‌های تأمین و توزیع آب و مدیریت مخازن سدها با استفاده از نیروی انسانی توانمند و به‌کارگیری ابزارهای نوین را علت تأمین و توزیع عادلانه آب در خوزستان دانست و افزود: در دو سال متوالی توانستیم رکورد تولید محصولات استراتژیک پاییزه را ثبت کنیم.

وی در ادامه مهار سیلاب‌های بزرگ در حوضه‌های دز، کارون و مارون بدون کوچک‌ترین خسارتی را نتیجه اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی‌های صحیح صورت گرفته خواند و تصریح کرد: از ذخایر ایجاد شده در مخازن سدها به منظور بهره‌وری، توسعه و شکوفایی استان خوزستان در افزایش تولید استفاده کردیم و در حال حاضر شرایط منابع آبی در تمام شریان‌های استان از نظر کمی و کیفی پایدار است.

شهبازی در خصوص شرایط آب در حوضه کرخه گفت: با استفاده از رویکردهای تأمین آب و سهمیه بندی‌های دقیق و الگوی رهاسازی صحیح در این حوضه به منظور رساندن آب در زمان مناسب به نقاط هدف و استفاده از ظرفیت‌های ارتباطی بین رودخانه‌های استان، موفق شدیم بحران را در سد کرخه تا حدود زیادی مرتفع کرده و آب کشاورزی و نیاز آبی تالاب و دام‌های سنگین را تأمین کنیم.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار