تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
کد خبر: ۲۸۰۲۲۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 متا: پرستارها با توجه به وظایفی که دارند، می‌توانند حقوق و دستمزدهای متفاوتی داشته باشند. برای اطلاع از عوال تاثیرگزار بر قیمت و هزینه استخدام پرستار کودک همراه ما باشید.


Alt: قیمت استخدام پرستار مراقبت کودک در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

والدین همیشه دغدغه مراقبت از فرزندان خود را دارند و در صورت شاغل بودن نگرانی آن‌ها چند برابر می‌شود. بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند فرزند خود را به اطرافیان بسپارند، به همین دلیل به دنبال یک پرستار هستند تا زمانی که در خانه حضور ندارند، تمامی کارهای مربوط به کودک را انجام دهد و از او نگهداری کند. پرستارها با توجه به وظایفی که دارند، می‌توانند حقوق و دستمزدهای متفاوتی داشته باشند.

یک پرستار کودک چه وظایفی را بر عهده دارد؟

عادات و برنامه روزانه کودک باید برنامه‌ریزی، و کارهایی که فرزندتان در طول روز انجام می‌دهد را برای او شرح دهد.
پرستاران کودک ممکن است طبق ساعاتی که در منزل هستند وظایف متفاوتی داشته باشند، بنابراین دانستن کلی این وظایف می‌تواند در تصمیم‌گیری و تعیین تعرفه پرستار کودک شبانه‌روزی در منزل کمک کند. این وظایف عبارتند از:عادات و برنامه روزانه کودک باید برنامه‌ریزی، و کارهایی که فرزندتان در طول روز انجام می‌دهد را برای او شرح دهد.

· آماده کردن کودکان برای مهدکودک یا مدرسه

· مراقبت کامل و نظارت بر مصرف داروها برای کودکان بیمار

· ارتباط برقرار کردن و دادن تمرینات به کودکان مبتلا به اوتیسم

· تهیه غذاهای سالم طبق ذائقه کودک

· کنترل رفت‌وآمد کودک

· بازی با کودک و بردن او به پارک در صورت رضایت والدین

· در صورت لزوم انجام امور نظافت کودک و شستن لباس‌ها

تعیین حقوق پرستار کودک در منزل، بستگی به مواد بالا دارد و این که والدین مایل دریافت چه خدماتی هستند. قیمت پرستار کودک 1402 و سال‌های بعد با توجه به حداقل دستمزد تغییر می‌کند و شما باید این موارد را در نظر بگیرید.

نکاتی که والدین باید برای پرستار کودک شرح دهند

هنگامی که نسبت به استخدام یک پرستار اقدام کردید، باید قبل از این که شروع به کار کند، یک سری نکات و قوانین مربوط به خانه را به او توضیح دهید، که می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

عادات و برنامه روزانه کودک

باید برنامه‌ریزی و کارهایی که فرزندتان در طول روز انجام می‌دهد را برای او شرح دهید. در چه روزهایی و معمولا در چه ساعتی از شبانه‌روز باید او را به حمام ببرد و این که قبل از خواب آیا به خواندن داستان نیاز دارد یا نه. همینطور باید مشخص کنید که برنامه غذایی او باید به چه صورت باشد.

داشتن بیماری خاص

پرستار باید بداند که کودک سالم است یا به بیماری خاصی مبتلا است. کودکانی که دارای بیماری‌های شخصیتی مانند اوتیسم هستند، به مراقبت بیشتری نیاز دارند، به همین دلیل پرستاران متخصص می‌توانند مفیدتر باشند. در نتیجه میزان دستمزد و هزینه پرستار کودک در منزل افزایش می‌یابد.

دادن گزارش به والدین

برخی از والدین شاغل نیستند اما ،علاقه دارند که برای فرزند خود از پرستار کمک بگیرند. پرستاران می‌توانند به آموزش و ایجاد ارتباطات کودک کمک زیادی کنند. بااین‌حال، پرستار موظف است چه والدین شاغل باشند یا در خانه باشند، تمامی فعالیت‌های خود را گزارش کنند و همچنین در مورد ورود و خروج خود نیز به والدین اطلاع دهند.

هزینه پرستار کودک در منزل، بر حسب چه عواملی تعیین می‌گردد؟

پرستاری از کودکان شغل بسیار حساسی است و پرستاران علاوه بر حرفه‌ای بودن، باید واجد شرایط نیز باشند. داشتن زمینه علمی یا دانشگاهی می‌تواند در این زمینه کمک‌ کننده باشد. همچنین تجربه زیاد، عاملی برای موفقیت در این شغل و افزایش قیمت پرستار کودک در منزل خواهد بود. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز هستند که همگی می‌توانند تعرفه پرستار کودک شبانه‌روزی در منزل را تعیین کنند.
مدرک پرستار از جمله عوامل دیگری است که در این امر موثر است. هر چه مدرک پرستار بالاتر باشد و آموزش‌های بیشتری را با فرزندتان کار کند، هزینه پرستار کودک در منزل بیشتر خواهد شد.

فعالیت‌های متفرقه‌ای که روی دستمزد پرستاران تأثیرگذار هستند

اگر روی مسائل تربیتی کودک خود حساس باشید و بخواهید علاوه بر پرستاری و مراقبت، کودک آموزش‌هایی را هم دریافت کند، می‌توانید پرستارانی را استخدام کنید که حداقل یک مهارت متفرقه نیز داشته باشند. آموزش زبان‌های خارجی مانند انگلیسی و فرانسوی برای کودک بسیار مهم هستند و ارتباطات او را در آینده گسترش می‌دهند. برخی از پرستاران می‌توانند کودکان را در رفت‌وآمد به کلاس‌های آموزشی یا هنری همراهی کنند.

قیمت خدمات پرستاری کودک در منزل در موسسه زندی برتر چگونه است؟

با توجه به هزینه‌هایی که باید در امور تربیتی فرزند خود مصرف کنید، استخدام یک پرستار کاملا به‌ صرفه است و می‌تواند مزایای زیادی برای فرزند شما داشته باشد. کودکان به توجه نیاز دارند و اگر والدین در منزل نباشند، می‌تواند در روحیه آن‌ها تاثیرگذار باشد. یک پرستار که رابطه خوبی با کودک دارد، می‌تواند به او کمک زیادی کند. شما می‌توانید در مراکز معتبر پرستاری، برای استخدام پرستار کودک ارزان ‌قیمت، با کارشناسان تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.

برگرفته از مرکز پرستاری زندگی برتر https://zendegiebartar.com/

ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار