تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۹
کد خبر: ۲۸۰۲۰۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان:
 مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان بر لزوم ایجاد اسکله های گردشگری در بنادر استان تاکید کرد و گفت: متاسفانه تنگناهایی در بخش صدور مجوز برای سرمایه گذاری در سواحل وجود دارد که امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌ها این موانع برطرف شود.

 ابوطالب گرایلو روز شنبه در نشست ساماندهی سواحل خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: هم‌افزایی دستگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد تا بهترین بهره را از سواحل استان در بخش‌های بنادر تجاری، صیادی و گردشگری داشته باشیم.

وی افزود: استان خوزستان با یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر ساحل، ۲۴ درصد از نوار ساحلی استان‌های ساحلی جنوب کشور را در بر دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بنادر تجاری گفت: هفت بندر تجاری در سواحل استان وجود دارد که با ظرفیت ۷۰ میلیون تن جابجایی کالا در سال به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی افزود: متاسفانه تنگناهایی در بخش صدور مجوز برای سرمایه گذاری در سواحل وجود دارد که امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌ها این موانع برطرف شود.

گرایلو به ایجاد اسکله‌های مخصوص سوخت‌رسانی به شناورها اشاره کرد و گفت: کار سوخت رسانی به شناورها در بندر خرمشهر نیز در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد.

وی افزود: در حوزه گردشگری مطالعات خوبی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان انجام شده که می توان به عنوان یک نقشه راه مدنظر باشد هر چند برنامه هایی برای ایجاد اسکله‌های گردشگری بندر امام، شادگان و حوزه بهمنشیر در دست اقدام داریم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به بهره‌مندی از سواحل استان گفت: طرح توسعه اسکله‌های برای پذیرش کشتی‌های بزرگتر، در فاز مطالعات بازار است.

وی با بیان اینکه بنادر امام و خرمشهر به شبکه ریلی کشور متصل هستند افزود: تلاش می‌کنیم میزان حمل کالا از انبارهای بندر امام به وسیله خطوط ریلی، نسبت به سال‌های قبل افزایش یابد.

گرایلو با اشاره به افزایش ۱۴ تا ۲۰ درصدی حمل کالا از طریق خطوط ریلی گفت: اگر موانع مربوط به خط ۲ اهواز به اندیمشک رفع شود امیدواریم در ۶ ماهه دوم سال، میزان جابه جایی کالا از طریق شبکه ریلی، افزایش یابد.

گفتنی است همزمان با هفته دولت، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۶ پروژه سرمایه‌گذاری بخش دولتی و خصوصی به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال در بنادر استان انجام شد.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار