تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
کد خبر: ۲۸۰۱۸۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان : بی‌توجهی به کودکان و نوجوانان موجب بروز آسیب‌های اجتماعی متعدد در جامعه می‌شود.
  صادق جعفری چگنی  در جلسه پیگیری اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان گفت:  کودکان و نوجوانان از آینده‌سازان جامعه هستند بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند باعث بروز و ظهور آسیب‌ها و بحران‌های اجتماعی شده و آینده جامعه را با مخاطره روبرو سازد. 

وی با اشاره به تعیین تکلیف و وظایف هرکدام از دستگاه‌های ذی‌ربط، افزود: نظارت بر حقوق عامه یکی از تکالیف دادستانی‌هاست و در این خصوص با مدیرانی که با ترک فعل و قصور در عملکرد خود، موجب تضییع حقوق کودکان و نوجوانان می‌شوند، در چارچوب قانون برخورد می‌شود.

جعفری چگنی ادامه داد: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان (نماد)، یکی از طرح‌هایی است که با همکاری آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی دادگستری‌ها و با هدف پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان اجرا می‌شود و آثار مثبتی به دنبال دارد که این طرح باید در سال تحصیلی جدید نیز تداوم یابد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بیان کرد:  کودکان کار در معرض آسیب‌های مختلفی هستند که مهم‌ترین آن‌ها بازماندن این کودکان از تحصیل است و این امر آینده آنان و جامعه را با خطراتی روبرو خواهد کرد.

جعفری چگنی با بیان این که استفاده از کودکان در گروه‌های تکدی‌گری، آسیب دیگری است که کودکان را تهدید می‌کند، از مردم خواست تا کمک‌های خیرخواهانه خود را به مراکز حمایتی مجوزدار واریز نمایند.

در این نشست همچنین در خصوص استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، وضعیت بهداشت و سلامت کودکان و خطرات دیگری مانند کاهش سن خودکشی در جامعه، بحث و بررسی شد.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار