تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
کد خبر: ۲۸۰۱۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل استاندارد خوزستان از انجام سالانه ۶ هزار آزمون نازل‌های سوخت در استان برای جلوگیری از کم فروشی بنزین خبر داد.
 علی داوودی گفت: یکی از وظایف مهم و اساسی اداره کل استاندارد خوزستان به منظور صیانت از حقوق عامه کنترل، تنظیم، آزمون دوره‌ای و پلمب گذاری نازل‌های سوخت مایع جهت مقابله با کم فروشی احتمالی جایگاه‌های سوخت در استان است.

وی افزود: به همین منظور این اداره کل به طور میانگین برای هر نازل در سال ۴ نوبت مورد آزمون قرار می‌دهد و در سال حدود ۶ هزار آزمون کمی بر روی کلیه نازل‌های سراسر استان انجام می‌دهد.

داودی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که چرا با وجود این همه آزمون و عملکرد خوب اداره کل استاندارد استان اعتراض‌های مردمی در خصوص کم فروشی بنزین در سطح استان زیاد است، می‌گوید: بر اساس ماده ۱۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب سال ۱۳۹۶،  سازمان ملی استاندارد تنها مرجع رسیدگی به تدوین و اجرای استاندارد اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش از جمله علامت گذاری، کنترل، نظارت و آزمون ادواری وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی میباشد.

مدیر کل استاندارد خوزستان ادامه داد: مداخله و موازی کاری شرکت‌های پخش فراورده‌های نفتی استان در آزمون‌های دوره‌ای و پلمب گذاری نازل‌ها باعث اخلال در نحوه دقیق آزمون‌ها شده و موجب نارضایتی مردم در استان شده است که در این خصوص هم سازمان ملی استاندارد در کشور و هم اداره کل استاندارد خوزستان در استان پیگیری‌های قضایی انجام شده است که در آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار