تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۲۸۰۱۷۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۸۰ هزار تن خرما برداشت و ۱۰۰ هزار تن خرمای استعمران برای صادرات به اتحادیه صادرکنندگان فروخته شود.

 سید رحمت‌الله پریچهر، با اشاره به آغاز برداشت خرما در استان، اظهار داشت: سطح زیر کشت نخیلات استان خوزستان 42 هزار هکتار است که تقریباً هفت میلیون نفر نخل در آن کشت می‌شود که 36 هزار هکتار از آن‌ را نخل‌های بارور تشکیل می‌دهد.

وی افزود: سال گذشته 277 هزار تن خرما در استان خوزستان تولید شد که 95 هزار و 700 تن آن خرمای استعمران بود که توسط اتحادیه صادرکنندگان خرما و خشکبار جهت صادرات به سایر کشورها خریداری شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خاطرنشان کرد: در سال جاری و از ابتدای فصل برداشت خرما تاکنون، 77 هزار تن انواع خارک، رطب و خرما از نخیلات استان برداشت شده که بخش عمده آن در بازارهای روز و میادین تره‌بار عرضه شده، با این حال هفت هزار تن خرمای استعمران صادراتی توسط اتحادیه صادرکنندگان خریداری شده است.

پریچهر با اشاره به اینکه سال گذشته شادگان بیشترین میزان برداشت خرما را در استان داشت، تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده، مقایسه با بازه زمانی سال گذشته و میزان سطح زیرکشت خرما برآورد می‌شود امسال 280 هزار تن خرما برداشت و 100 هزار تن خرمای استعمران برای صادرات به اتحادیه صادرکنندگان فروخته شود

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار