تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷
کد خبر: ۲۸۰۱۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس: این پالایشگاه با ظرفیت ۲ میلیارد فوت مکعب پالایش گاز‌های همراه نفت، بزرگ‌ترین هاب گازی غرب آسیاست.
  محمود امین نژاد گفت: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در بهبهان باتوجه به موضوع تامین انرژی و خوراک صنایع پایین دستی، علاوه بر ایفای نقش در تبدیل نقمت‌ها به نعمتها، در اشتغالزایی برای هزاران جوان ایرانی و عرصه اقتصاد و انرژی کشور سهم زیادی داشته باشد.
 
وی این پالایشگاه را نمونه بارز اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی عنوان کرد و افزود: پالایشگاه بیدبلند در دل تحریم‌ها و باوجود همه محدودیت‌ها یک افتخار ملی است که گاز‌های همراه نفت یا به تعبیری دیگر گاز‌های مشعل را که آلودگی‌هایی برای محیط زیست به دنبال دارند جمع آوری و به تامین انرژی و خوراک پتروشیمی‌ها کمک می‌کند.
 
امین نژاد درخصوص جایگاه پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در سبد انرژی می‌گوید: این پالایشگاه که به علت گستره جغرافیایی و عملیاتی و با ظرفیت ۲ میلیارد فوت مکعب پالایش گاز‌های همراه نفت، بزرگترین هاب گازی غرب آسیا است، با پالایش این گاز‌ها و باتوجه به ظرفیت اسمی روزانه، می‌تواند سالانه حدود ۱۰.۴ میلیون تن متان به شبکه سراسری گاز تزریق کند.
 
مدیرعامل پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس این رقم را حدود ۸ برابر ظرفیت گاز کشور عنوان کرد و ادامه داد: هم اکنون باتوجه به ناترازی در حوزه گاز که یکی از مشکلات کشور محسوب می‌شود، این پالایشگاه توانسته سهم ارزنده‌ای در تامین این انرژی داشته باشد.
 
وی پالایشگاه گاز بیدبلند را صنعت بالادستی عنوان و اضافه کرد: حدود ۶ واحد پتروشیمی از جمله؛ امیرکبیر، مارون، بندر امام خمینی، فناوران و... با ظرفیتی کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت داشتند، ولی با حضور این پالایشگاه در عرصه تولید از ۳ سال اخیر، با ۱۰۰ ظرفیت درحال کار هستند.
 
امین نژاد درخصوص صادرات گفت: باتوجه به فرآوری که از ۲۰ میلیون تن گاز جمع آوری شده، انجام شده است، بیش از ۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته که در سامانه نیما عرضه شده است که در بحث تحریم ها، منبع قابل اعتماد و ارزشمندی برای ارزآوری محسوب می‌شود.
مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
-
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
0
0
دروغ میگه
بندر امام الان کمبود خوراک داره
متاسفم برای آقای امین نژاد
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار