تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴
کد خبر: ۲۸۰۱۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
به گفته یک فوق تخصص شبکیه چشم؛ التهاب و اضمحلال شبکیه چشم با روش‌های نوین قابل درمان است.
  احمدیه گفت: از آن جا که ابتلاء به دیابت در کشور رو به افزایش است، ابتلاء به عوارض این بیماری از جمله نابینایی نیز افزایش یافته است، به همین دلیل بیماران مبتلا به دیابت به منظور پیشگیری از ابتلاء به نابینایی بر اثر این بیماری باید پیش از بروز اختلال‌های بینایی به صورت دوره‌ای معاینه شوند.
 
وی افزود: ارائه درمان‌های نوین برای التهاب و اضمحلال شبکیه در بیماران مبتلا به دیابت و افراد دارای کهولت سن در کشور براساس آخرین دستاورد‌های جهان ارائه می‌شود.
 
احمدیه اضمحلال شبکیه سالمندان را ۲ نوع عنوان کرد و ادامه داد: درمان نوع مرطوب این بیماری سال‌ها است که در ایران انجام می‌شود و به تازگی برای نوع دیگر این بیماری نیز روش‌های درمانی معرفی شده است که در روش‌های نوین درمان، تزریق‌های داخل چشم انجام می‌شود و پژوهش‌هایی برای دارو‌های با تأثیر طولانی‌تر انجام شده و به نتایج مطلوبی نیز رسیده است.
 
این فوق تخصص شبکیه چشم درباره بیماری‌های ژنتیک چشم می‌گوید: هرچند شیوع این نوع نابینایی کمتر از ۲ نوع التهاب و اضمحلال شبکیه چشم است، اما از آن جا که بیماران از سنین پایین به آن مبتلا می‌شوند، تأثیر زیادی بر زندگی و توانایی‌های فردی آنان دارد.
 
وی به انجام تحقیق‌های گسترده در زمینه بیماری‌های ژنتیک چشم اشاره و اضافه کرد: برای رسیدن به درمان‌های قطعی به زمان بیشتری نیاز است و امیدواریم در آینده درمان نابینایی‌های ژنتیکی نیز امکانپذیر باشد.
 
احمدیه با بیان اینکه در نابینایی‌هایی که بر اثر دیابت ایجاد می‌شود، نقش غربالگری و پیشگیری به منظور شناخت به هنگام بیماری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: البته استعمال دخانیات و سبک زندگی نادرست از عوامل بروز اضمحلال شبکیه در سالمندان است، هرچند در برخی از موارد سالمندان به سبب عوامل ژنتیکی به اضمحلال شبکیه مبتلا می‌شوند که قابل پیشگیری نیست.
 
به گفته این فوق تخصص شبکیه چشم؛ پیشگیری از بروز اختلال‌های ژنتیکی بینایی با استفاده از مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و بارداری امکانپذیر است.
مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار