تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
کد خبر: ۲۸۰۰۳۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون آبزی پروری شیلات خوزستان از آغاز فصل برداشت میگوی عاری از بیماری در سطح مزارع پرورشی استان خبرداد.

آغاز برداشت میگو از مزارع پرورشی خوزستان

مرتضی سوری معاون آبزی پروری شیلات خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: سطح زیر کشت پرورش میگو در سال جاری در استان خوزستان بیش از 603 هکتار بوده و تاکنون بالغ بر 30 تن میگوی وانامی از مزارع پرورشی مجتمع چوئبده آبادان صید شده است.

وی با اشاره به شیوع بیماری در برخی استان‌ها افزود: به واسطه اقدامات پیشگیرانه نظیر استفاده از مراکز نوزادگاهی میگو، افزایش نظارت و مراقبت های بهداشتی کارشناسان شیلات و دامپزشکی، دقت در فیلتراسیون آب مزارع پرورشی، بهبود مدیریت آب و غذادهی استخرها و همچنین بهره گیری از دانش فنی کارشناسان و متخصصان داخلی در این عرصه، شاهد برداشت میگو عاری از بیماری‌های مسری نظیر لکه سفید و AHPND طی دو سال اخیر هستیم.

معاون آبزی‌پروری شیلات خوزستان گفت: میانگین وزن انفرادی میگوی صید شده نسبت به سال گذشته 41 درصد رشد داشته است و زمینه عرضه تولیداتی با کمیت و کیفیت مطلوب جهت ارائه به بازارهای داخلی و صادرات فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه قرار دارد، ادامه داد: رشد تعداد مراکز تکثیر با 33 درصد، مراکز نرسری با 40 درصد و مزارع پرورشی با 12 درصد در سال جاری بیانگر رونق اقتصادی, افزایش اشتغال و ایجاد امنیت غذایی در منطقه خواهد بود.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار