تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
کد خبر: ۲۷۹۹۹۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس شورای اسلامی شهر اهواز : اگر همه موارد مانند عوارض آلایندگی و ارزش افزوده که بر اساس قانون مقرر شده در اختیار اهواز باشند اجرا شوند، مشکلی در حوزه منابع نخواهیم داشت.

 سید محمد علی پورموسوی در شورای اداری شهرستان اهواز که با حضور سرپرست فرمانداری اهواز و سایر مدیران برگزار شد، اظهار کرد: اهواز پایتخت دفاع مقدس است و بستر اصلی تقارن مقاومت و آغاز سال تحصیلی را در اهواز می‌توانیم مشاهده کنیم، چرا که در زمان جنگ تحمیلی در حالی که سایر شهر‌ها و استان‌ها مدارس برپا بودند در اهواز و برخی استان‌های غربی درگیر جنگ حال و هوای مدارس نیز جنگی شده بود.

وی افزود: عشق و علاقه به وطن یکی از جایگاه‌هایی است که باید به آن توجه داشت، خوزستان دوستی و اهواز دوستی یکی از نشانه‌های آن است، ما اگر ایران دوست هستیم علاوه بر سایر موارد، باید اهواز را آباد کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با تاکید بر اینکه اهواز دچار مشکل است، ادامه داد: در اهواز هم مشکل منابع و امکانات داریم و هم مشکل زمان. چرا که ما از سایر شهر‌ها ۲۰ سال عقب افتاده‌ایم، به طور مثال برای حوزه آسفالت نیازمند پنج هزار میلیارد تومان هستیم در حالی که کل بودجه عمرانی و اجرایی شهرداری اهواز هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که در سال جاری یک هزار میلیارد تومان بودجه فقط برای آسفالت در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری ردیف‌های خاص برای ورودی‌های شهر و آسفالت، فضای سبز و عمران دیده شده علاوه بر آن اگر درآمد اضافه‌ای داشته باشیم نیز در امر آسفالت هزینه می‌شود.

پور موسوی با اشاره به اینکه در اهواز هم مشکل آب و هوا وجود دارد، تصریح کرد: برای اینکه به توفیق نهایی در بهبود شرایط و توسعه اهواز برسیم باید همه مدیران با قبول مسئولیت همکاری، تعامل و اقدام داشته باشند.

وی با اشاره به مشکل کمبود امکانات در اهواز اضافه کرد: می‌توانیم با بودجه و امکانات مشکل عقب افتادگی زمانی را تا حدودی جبران کنیم، برای این کار هر سازمانی که دارای امکانات است باید همکاری داشته باشد. علاوه بر آن با توجه به اینکه وضعیت برخی مدارس در اهواز مطلوب نیست می‌توان با استفاده از ظرفیت مسئولیت‌های اجتماعی به آموزش و پرورش کمک کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز تاکید کرد: اگر همه مواردی که بر اساس قانون مقرر شده در اختیار اهواز باشند اجرا شوند، مشکلی در حوزه منابع نخواهیم داشت، اگر بودجه آلایندگی در نظر گرفته شده به استان و ارزش افزوده طبق قانون به شهرداری پرداخت شود مشکلی در خصوص تأمین منابع نخواهیم داشت، عملی شدن این امر نیازمند یک روح جمعی برای مطالبه است.

وی در خصوص فضاسازی سازمانی ادارات تصریح کرد: سازمان‌ها می‌توانند با سبز کردن محیط اطراف خود در حوزه ایجاد فضای سبز شهری کمک کنند یا اینکه با احداث ساختمان‌های خود بر اساس معماری اختصاصی اهواز در حفظ معماری سنتی اهواز همراهی کنند، به طور کلی باید یک همیت در اهواز ایجاد شود تا اهواز به جایگاه واقعی خود برسد.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار