تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
کد خبر: ۲۷۹۹۷۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 مقدمه

یکی از برترین اکسسوری های قابل استفاده برای مردان و پسران نوجوان کلاه است. کلاه می تواند علاوه ایجاد ظاهری جذاب می تواند پوششی مناسب جهت محافظت از سر در برابر عواملی همچون سرما، برف و باران باشد. انواع کلاه ها بسته به موقعیت جغرافیایی، سبک زندگی و محیط فعالیت مورد استفاده قرار می گیرند.سایت نانی شاپ، فروشگاه اینترنتی معتبری است که در حوزه فروش انواع مدل های کلاه مردانه و زنانه فعالیت می کند با خرید کلاه مناسب خود از این سایت خیالتان بابت کیفیت و قیمت معقولانه محصول راحت است.

واچ کپ، استاکینگ کپ، بینی

این کلاه از جمله محبوب ترین کلاه های زمستانی موجود در بازار است به گونه ای که می توان آن را همه جا، از پیست اسکی گرفته تا خیابان روی سر مردم دید. خرید کلاه زمستانی واچ کپ مربوط به جنسیت خاصی نیست پس خانم ها و آقایان می توانند هر دو از آن استفاده کنند. مردم مناطق مختلف برای این کلاه از نام های متفاوتی استفاده می کنند اما Beanie و Watch cap از جمله نام های مشهور این کلاه اند.

ویژگی های کلاه استاکینگ کپ

· کلاه استاکینگ کپ به صورت بافت تولید می شود.

· متریال کلاه می تواند پنبه ، پشم و یا الیاف مصنوعی باشد.

· دارای شکلی متقارن و گرد است.

· قابلیت حفاظت از گوش ها وجود دارد.

· این کلاه می تواند سر و گوشتان را در برابر سرما، برف و باران گرم نگه دارد.

· بدون ایجاد چروک به راحتی تا می شود و در کیف یا جیب قرار می گیرد.

· مناسب برای مکان های غیر رسمی

نحوه سر کردن این مدل کلاه به سلیقه و میزان سردی هوا وابسته است؛ میتوانید آن را تا قسمت پایینی سر، پایین بکشید تا گوش ها نیز در برابر سرما حفاظت شوند یا اینکه فقط بخش های بالایی سر را به وسیله کلاه واچ کپ بپوشانید و زیاد آن را پایین نیاورید.

کلاه چلو آمریکای جنوبی

کلاه چلو آمریکای جنوبی چه نوع کلاهی است؟ کلاه South American Chullo نوعی کلاه استاکینگ کپ محسوب می شود که در گذشته از پشم طبیعی حیوانات آمریکای جنوبی مانند پشم آلیاکلا بافته می شدند. با خرید کلاه مردانه چلو می توانید از قسمت های کناری و گوش ها در برابر سرما، برف و باران حفاظت لازم را انجام دهید. این مدل کلاه ها با نخی ک در دو طرف کلاه قرار دارد و زیر چانه بسته می شود حالت پایدارتری می گیرد.

اوشانکا، چاپکا

انوع کلاه های استاکینگ کپ (به جز دسته چلو) از پوشش و حفاظت کاملی برخوردار نیستند و بهترین انتخاب برای استفاده در مناطق بسیار سرد نمی باشند. با خرید کلاه زمستانی اوشانکا می توان به وسیله دو لبه منعطف کلاه، قسمت هایی از صورت یعنی چانه، بینی و گونه ها را پوشاند. این دو لبه منعطف به وسیله نخ یا بندی چرمی روی سر یا زیر چانه بسته می شوند.

در ادامه به شرح ویژگی های کلاه اوشانکا می پردازیم و آن ها را بررسی می کنیم:

· این کلاه مخصوص زمستان های بسیار سرد است بنابراین در بخش های داخلی و خارجی خود با خز ضخیم پوشیده شده است.

· حفاظت از سر، بینی، گونه و چانه با خرید کلاه مردانه اوشانکا امکان پذیر است.

· سه شکل متفاوت باز، بسته و آزاد برای استفاده از این کلاه وجود دارد. در حالت باز و بسته به ترتیب لبه های کلاه به وسیله نخ یا بند چرمی روی سر و زیر چانه بسته می شوند اما در حالت آزاد، لبه ها آویزان اند و بسته نمی شوند.

· امروزه بیشتر کلاه های اوشانکا از الیاف مصنوعی ساخته می شوند که هم ضخیم تر اند و هم پس از شست وشو سریع تر خشک می شوند. استفاده از خزهای طبیعی به دلیل آسیب به حیوانات غیر اخلاقی است.

· این مدل کلاه هم برای خانم ها و هم آقایان قابل استفاده است اما خرید کلاه زمستانی اوشانکا با رنگ تیره بیشتر برای آقایان و با رنگ روشن بیشتر برای خانم ها مناسب اند .

کلاه ترپر

کلاه ترپر مدلی مابین کلاه اوشانکا و هوانوردی است. خرید کلاه زمستانی ترپر برای مناطق نسبتا سرد و برای افرادی که مدت زمان زیادی را خارج از منزل سپری می کنند بسیار کاربردی است. طرح این کلاه بسیار شبیه کلاه هوانوردی است اما داخل آن با خز پوشیده شده است و می تواند شما را گرم نگه دارد.