تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳
کد خبر: ۲۷۹۹۵۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو شورای شهر اهواز گفت: با تصویب طرحی با عنوان«احیای اختیارات شورای شهر»، نظارت بر عملکرد شهردار اهواز در حوزه‌ی ترک تشریفات افزایش پیدا می‌کند.


اختیارات شهردار اهواز برای ترک تشریفات محدود می‌شود

سید محمد جواد رضوی عضو شورای شهر اهواز  با اشاره به تصویب طرحی در صحن شورا برای احیای اختیارات شورای شهر اظهار کرد: این طرح طی روزهای گذشته توسط هیئت رئیسه اعلام وصول شد و بر اساس آن  نظارت اعضای شورای شهر بر عملکرد شهردار اهواز در حوزه‌ی ترک تشریفات افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: در یازدهمین جلسه شورای ششم که در 14 مهرماه 400 برگزار شد، به شهردار منتخب اختیاراتی تفویض شد که این اختیارات شامل ارتباطات مالی و مسائل مربوط به امضای چک و مراودات فی‌مابین شهرداری با دیگر نهادها و ارگان‌ها بود.

رضوی تصریح کرد: از دیگر موارد تفویض شده به شهردار انجام معاملات از طریق ترک تشریفات مناقصه، مزایده و حراج تا سه برابر حدنصاب معاملات متوسط در هر معامله بود که علی‌رغم اینکه مبلغ معاملات متوسط یک و نیم میلیارد تومان است، اما سقفی برای این معاملات پیش‌بینی نشد و دست شهردار برای ترک تشریفات باز بود.

وی ادامه داد: بر این اساس شهردار اهواز در اسفندماه و فروردین‌ماه حدود 170 میلیارد تومان ترک تشریفات انجام داد.

رضوی با بیان اینکه تفویض اختیار به شهردار در یک فضای احساسی صورت گرفت، گفت: با این مصوبه عملا شورا امکان نظارت بر مراودات ترک تشریفات شهردار را از دست داد که با تصویب «طرح احیای اختیارات شورای شهر»، به دنبال افزایش نظارت شورای شهر بر عملکرد شهردار در حوزه‌های ترک تشریفات، مناقصه و مزایده هستیم.

وی ادامه داد: این طرح پیش‌بینی شده است که شهردار اهواز حداکثر برابر حدنصاب معاملات متوسط، اجازه ترک تشریفات داشته باشد و برای آن سقفی حدود 10 میلیاردتومان در سال در نظر گرفته شده است.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار