تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
کد خبر: ۲۷۹۹۴۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

لزوم دریافت واکسن پس از گذشت مدت طولانی از آخرین موج کرونا

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به اینکه مدت زیادی از آخرین موج کرونا گذشته، لازم است همه توجه داشته باشند که تنها راه در امان ماندن از خطرات بیماری، تزریق واکسن است.

دکتر سید محمد علوی در ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز، پایان سفرهای تابستانه و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص سویه جدید کرونا، وضعیت نگران‌کننده نیست اما با توجه به اینکه تردد جمعیتی زیادی در استان خوزستان انجام شد و از سوی دیگر مدارس در حال بازگشایی هستند، ضرورت تشکیل ستاد کرونا بیش از پیش احساس می‌شود.

 وی ادامه داد: تعداد اندکی در استان خوزستان وجود دارند که نوبت‌های سوم به بعد واکسن خود را تزریق نکرده‌اند و کسانی که باید نوبت چهارم واکسن را دریافت کنند، حدود ۱۱ درصد هستند.

علوی گفت: با توجه به اینکه مدت زیادی از آخرین موج کرونا گذشته، لازم است همه توجه داشته باشند که تنها راه در امان ماندن از خطرات بیماری، تزریق واکسن است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: کسانی که تا به حال واکسن دریافت نکرده‌اند، در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند. افراد سالمند با بیماری‌های زمینه‌ای که بیش از شش ماه از آخرین واکسن آنها گذشته نیز اقدام به تزریق واکسن کنند.

علوی در پایان گفت: در حال حاضر علاوه بر موارد ذکر شده، توصیه دیگری در خصوص مواجهه با بیماری کرونا ابلاغ نشده زیرا بیماری از حالت اضطرار خارج شده است اما با توجه به مسائل مطرح شده، پیش‌بینی می‌شود مشکلاتی به وجود آید.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار